Ktoś tu będzie wściekły! Kabareciarze zadrwili z Pawła Kukiza. „Mogą go mieć wszyscy”

Kabaret Młodych Panów znów nie ma litości dla polityków. Tym razem artyści zażartowali sobie m.in. z Pawła Kukiza.

Kabaret Młodych Panów kpi z polityki

Kabaret Młodych Panów wystąpił w ramach „Kabaretu na żywo: Młodzi i Moralni”. Artyści zaprezentowali scenkę, w której zakpili sobie z obozu władzy, ale też opozycji. Miejscem akcji był sztab wyborczy KO, gdzie politycy zastanawiali się, jak wygrać wybory.

Przegraliśmy 6 wyborów z rzędu. To więcej niż Polacy w meczu z Mołdawią – powiedział jeden z kabareciarzy, nawiązując do kompromitującej porażki piłkarskiej reprezentacji 2:3 z Mołdawią. Później bohaterowie kabaretu zastanawiali się nad korzyściami z posiadania w partii polityka. I tu artyści zakpili sobie z Pawła Kukiza.

Kukiza to akurat mogą mieć wszyscy – padło ze sceny, co wywołało śmiech widowni.

Polityczna burza

Kabaret Młodych Panów wywołał polityczną burzę już wcześniej, gdy podczas Świętokrzyskiej Gali Kabaretowej uderzyli w obóz władzy skeczem „Sklep zoologiczny”. Jego bohaterem był właściciel tytułowego sklepu. Jeden z klientów chciał oddać mu zakupioną wcześniej papużkę, ponieważ ptak wykrzykiwał wulgarne hasła pod adresem rządu.

J***ć PiS! – usłyszeli widzowie, co spotkało się zresztą z ich entuzjastyczną reakcją. – Kaczyński, będziesz siedział! – wolała dalej ukryta w pudełku papużka.

Zdajemy sobie oczywiście sprawę, że niektórym może się to nie podobać i że nie wszyscy rozumieją żart jako taki, nie wszyscy mają poczucie humoru i dystans. Ale nie powinni chyba w takim razie wybierać się na kabaret – mówili artyści w rozmowie z Wirtualną Polską, bo formuła skeczu wywołała sporo dyskusji. Zrobiło się głośno na tyle, że tłumaczyć musiała się telewizja Polsat, która transmitowała wydarzenie.

Telewizja Polsat nie była organizatorem tej imprezy, więc co oczywiste nie odpowiadamy za jej organizację, program itd. Jedynie transmitowaliśmy wydarzenie, które było realizowane „na żywo” – przekazał w rozmowie z Press.pl Tomasz Matwiejczuk, dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej i rzecznik prasowy Grupy Polsat Plus. Za organizację Festiwalu Magiczne Zakończenie Wakacji odpowiadała firma Eskander.

Nie mamy w zwyczaju cenzurować twórczości artystycznej współpracujących z nami zespołów. Również na przyszłość nie planujemy wprowadzenia procedur cenzury – przekazała Katarzyna Rduch, odpowiedzialna za marketing i PR w tej firmie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *