Robert Górski kpi bezlitośnie z dwutygodniowego „rządu” Morawieckiego. „Mogę usiąść koło pana?”

„Kabaret na żywo” nie jest już emitowany w Polsacie. Mimo to Robert Górski nadal kpi z polityków. Tyle że już za sprawą innych kanałów. Teraz podsumował działalność „dwutygodniowego rządu” Mateusza Morawieckiego.

Robert Górski kpi z rządu Morawieckiego

Robert Górski to satyryk, który lubi komentować polską politykę.

Teraz inspirację zagwarantował mu trzeci rząd Mateusza Morawieckiego, który „rządził” Polską przez dwa tygodnie.

„Wiem, że i beze mnie ten dwutygodniowy rząd przejdzie do historii polskiego kabaretu, ale i ja postanowiłem go uwiecznić słuchowiskiem” — napisał na swoim Instagramie Górski.

Satyryk przygotował słuchowisko wraz ze swoimi trzema koleżankami. Odgrywały one role członkiń jego rządu. To pierwszy cios w Morawieckiego, który w swoim dwutygodniowym gabinecie miał sporo przedstawicielek płci pięknej.

— Mogę usiąść koło pana? Mogę tu, gdzie prezes? Jejku, jaki pan jest z bliska ładny. Ładniejszy niż z daleka! Spokojnie, nic mu nie zrobię — jestem nawrócona! — słyszymy w nagraniu kobietę, która odgrywa zapewne Dominikę Chorosińską, która przez 2 tygodnie pełniła funkcję minister kultury. Było to też nawiązanie do sytuacji, w której faktycznie usiadła ona obok premiera.

Mi się właśnie podobało w tym rządzie! Jestem aktorką i lubię farsy! — dodała też nagle „Chorosińska”.

Sama Dominika Chorosińska jest dziś posłanką PiS, ale Polska poznała ją lata temu dzięki roli Ewy w serialu „M jak miłość”. W produkcji była kochanką Krzysztofa Zduńskiego (Cezary Morawski). W późniejszych latach zaangażowała się politycznie.

Koniec rządów PiS

Z pewnością koniec rządów PiS jeszcze nie raz zainspiruje satyryków. Zwłaszcza ich dwutygodniowy finał.

Dlaczego jednak partia zdecydowała się walczyć do końca i uformowała dwutygodniowy gabinet, który nie miał szans na dłuższe działanie? Zapewne chodziło o to, by maksymalnie przedłużyć rządy PiS i jednocześnie skrócić kadencję, w której rządzi KO, Lewica, PSL i Trzecia Droga. Było to cyniczne posunięcie. W praktyce nowy rząd zacznie w pełni pracować dopiero od stycznia 2024 r. Przed nim wiele wyzwań.

Źródło: Youtube

Jacek Walewski

Od wielu lat publikuję artykuły na różne tematy: począwszy od polityki, ekonomii i nowych technologii po popkulturę. W przeszłości współpracowałem z m.in. Magazynem Gitarzysta czy Esensja.pl Obecnie oprócz pisania dla Crowd Media, publikuję swoje artykuły na Bitcoin.com i Cryps.pl Jestem autorem tysięcy artykułów dot. wyżej wspomnianych kwestii.
Politykę poznawałem "od kuchni", współpracując z posłem Mirosławem Suchoniem (Polska 2050) i posłanką Mirosławą Nykiel (PO). Działałem także społecznie w Polskim Stowarzyszeniu Bitcoin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *