Kabareciarze wywołali burzę! Jest reakcja Polsatu, skecz z „Je**ć PiS” znika z facebookowego profilu

Kabaret Młodych Panów wywołał burzę swoim skeczem, w którym padły wulgaryzmy pod adresem obozu władzy. Skeczu nie można już obejrzeć na profilu „Kabaret na żywo” Polsatu.

Kontrowersyjny kabaret

Zamieszanie dotyczy skeczu o sklepie zoologicznym, który przedstawił Kabaret Młodych Panów podczas Świętokrzyskiej Gali Kabaretowej, która zakończyła festiwal Magiczne Zakończenie Wakacji. Artyści wpletli polityczne aluzje do skeczu, którego bohaterem był właściciel sklepu zoologicznego. Papużka, którą chciał zwrócić jeden z klientów, wykrzykiwała wulgarne hasła pod adresem władzy.

J***ć PiS! – usłyszeli widzowie, co spotkało się zresztą z ich entuzjastyczną reakcją. – Kaczyński, będziesz siedział! – wolała dalej ukryta w pudełku papużka.

Jak łatwo się domyślić, formuła skeczu wywołała falę dyskusji.

Zdajemy sobie oczywiście sprawę, że niektórym może się to nie podobać i że nie wszyscy rozumieją żart jako taki, nie wszyscy mają poczucie humoru i dystans. Ale nie powinni chyba w takim razie wybierać się na kabaret – mówili artyści w rozmowie z Wirtualną Polską.

Polsat reaguje

Ze skeczu musiała tłumaczyć się też telewizja Polsat, która transmitowała wydarzenie.

Telewizja Polsat nie była organizatorem tej imprezy, więc co oczywiste nie odpowiadamy za jej organizację, program itd. Jedynie transmitowaliśmy wydarzenie, które było realizowane „na żywo” – przekazał w rozmowie z Press.pl Tomasz Matwiejczuk, dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej i rzecznik prasowy Grupy Polsat Plus. Za organizację Festiwalu Magiczne Zakończenie Wakacji odpowiadała firma Eskander.

Nie mamy w zwyczaju cenzurować twórczości artystycznej współpracujących z nami zespołów. Również na przyszłość nie planujemy wprowadzenia procedur cenzury – przekazała Katarzyna Rduch, odpowiedzialna za marketing i PR w tej firmie.

Jeszcze po emisji skecz był dostępny na facebookowym profilu „Kabaret na żywo” Polsatu. W środę stacja już go zdjęła. Tomasz Matwiejczuk nie odpowiedział na pytanie, czy usunięcie kontrowersyjnego skeczu o decyzja stacji i czy zostanie ponownie opublikowany w wersji ocenzurowanej.

W sprawie jest jeszcze jeden wątek – skargi do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

Dotychczas do KRRiT wpłynęło pięć skarg w sprawie tej audycji. Zarzuty dotyczą wyemitowania nieocenzurowanych wulgaryzmów. Są to skargi wyłącznie od osób indywidualnych – przekazuje KRRiT.

Źródło: Press.pl

Avatar photo
Dominik Kwaśnik

Z portalem Crowdmedia.pl związany jestem od 2020 roku jako autor artykułów i wydawca. Współpracowałem także z portalem Wiadomo.co, gdzie budowałem dział sportowy, tworząc newsy, reportaże i felietony o tematyce sportowej. W 2019 roku pracowałem też w grupie Iberion, gdzie tworzył artykuły newsowe. W przeszłości współtwórca i autor tekstów (recenzje, wywiady, artykuły specjalistyczne) dla bloga literacko kulturalnego Bookznami.pl. Mam też doświadczenie jako reporter radiowy z praktyk w internetowym Radiu WWW, dla którego przygotowywałem relacje z wydarzeń kulturalnych.

Z wykształcenia – polonista i filmoznawca, absolwent warszawskiego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Uczęszczał do Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie. Przedsiębiorca, od blisko 10 lat prowadzący firmę zajmującą się różnego rodzaju pracami graficznymi - od przygotowywania kreacji reklamowych po skład książek. Po godzinach – współtwórca vloga o tematyce piłkarskiej „Zielony Stolik”, gdzie odpowiadam też za montaż wideo. Miłośnik dobrej książki, dobrego filmu i dobrego meczu, pasjonat historii i podróży.

1 Odpowiedzi na Kabareciarze wywołali burzę! Jest reakcja Polsatu, skecz z „Je**ć PiS” znika z facebookowego profilu

  1. maciej pisze:

    – Nie mamy w zwyczaju cenzurować twórczości artystycznej współpracujących z nami zespołów. Również na przyszłość nie planujemy wprowadzenia procedur cenzury – przekazała Katarzyna Rduch, odpowiedzialna za marketing i PR w tej firmie.

    Az skasowanie tego z ich konta nie jest poniekad cenzura? żenada 🙁

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *