Kabareciarze brutalnie zakpili z Kukiza, rockman niespodziewanie im odpowiedział. „To prawda”

Kabaret Młodych Panów zaprezentował kolejny polityczny skecz. Tym razem oberwał m.in. Paweł Kukiz. Rockman niespodziewanie zareagował na żarty kabareciarzy.

Żarty z Kukiza

W ramach „Kabaretu na żywo: Młodzi i Moralni” Kabaret Młodych Panów zaprezentował skecz, w którym zakpił z polityków.

Nie pierwszy raz – artyści wywołali burzę już wcześniej, gdy podczas Świętokrzyskiej Gali Kabaretowej uderzyli w obóz władzy skeczem „Sklep zoologiczny”. Tym razem od kabareciarzy oberwał m.in. Paweł Kukiz, ale też opozycja.

Miejscem akcji skeczu był sztab wyborczy KO, gdzie politycy zastanawiali się, jak wygrać wybory.

Przegraliśmy 6 wyborów z rzędu. To więcej niż Polacy w meczu z Mołdawią – powiedział jeden z kabareciarzy, nawiązując do kompromitującej porażki piłkarskiej reprezentacji 2:3 z Mołdawią. Później bohaterowie kabaretu zastanawiali się nad korzyściami z posiadania w partii polityka. I tu artyści zakpili sobie z Pawła Kukiza.

Kukiza to akurat mogą mieć wszyscy – padło ze sceny, co wywołało śmiech widowni.

Kukiz odpowiada kabareciarzom

Na żarty kabaretu niespodziewanie zareagował sam zainteresowany, czyli Paweł Kukiz. Udostępnił on na swoim profilu na Facebooku artykuł, w którym opisano skecz, i dorzucił swój krótki komentarz.

– „Byłego muzyka Kabaret Młodych Panów podsumował krótko:Kukiza to akurat mogą mieć wszyscy — zażartowano. Publiczność  parsknęła śmiechem.” – cytuje Kukiz. – To prawda. Od zawsze mówię, ze pójdę z każdą partią, która wpisze do swojego programu postulaty zmian ustrojowych (ordynacja, referenda obywatelskie, itd.). Postulaty, które wprowadzone w życie spowodują, że 3/4 kabaretów nie będzie się miało z czego śmiać – dodał rockman. Do polityki wchodził jako antysystemowiec, w nadchodzących wyborach wystartuje z listy PiS.

Głośny skecz

O Kabarecie Młodych Panów było głośno już jakiś czas temu, za sprawą wspomnianego skeczu „Sklep zoologiczny”. W scence klient owego sklepu chciał oddać zakupioną w nim wcześniej papużkę. Powód? Ptak wykrzykiwał wulgarne hasła pod adresem rządu.

J***ć PiS! – usłyszeli widzowie, co spotkało się zresztą z ich entuzjastyczną reakcją. – Kaczyński, będziesz siedział! – wolała dalej ukryta w pudełku papużka.

Zdajemy sobie oczywiście sprawę, że niektórym może się to nie podobać i że nie wszyscy rozumieją żart jako taki, nie wszyscy mają poczucie humoru i dystans. Ale nie powinni chyba w takim razie wybierać się na kabaret – mówili artyści w rozmowie z Wirtualną Polską, bo formuła skeczu wywołała sporo dyskusji.

Avatar photo
Dominik Kwaśnik

Z portalem Crowdmedia.pl związany jestem od 2020 roku jako autor artykułów i wydawca. Współpracowałem także z portalem Wiadomo.co, gdzie budowałem dział sportowy, tworząc newsy, reportaże i felietony o tematyce sportowej. W 2019 roku pracowałem też w grupie Iberion, gdzie tworzył artykuły newsowe. W przeszłości współtwórca i autor tekstów (recenzje, wywiady, artykuły specjalistyczne) dla bloga literacko kulturalnego Bookznami.pl. Mam też doświadczenie jako reporter radiowy z praktyk w internetowym Radiu WWW, dla którego przygotowywałem relacje z wydarzeń kulturalnych.

Z wykształcenia – polonista i filmoznawca, absolwent warszawskiego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Uczęszczał do Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie. Przedsiębiorca, od blisko 10 lat prowadzący firmę zajmującą się różnego rodzaju pracami graficznymi - od przygotowywania kreacji reklamowych po skład książek. Po godzinach – współtwórca vloga o tematyce piłkarskiej „Zielony Stolik”, gdzie odpowiadam też za montaż wideo. Miłośnik dobrej książki, dobrego filmu i dobrego meczu, pasjonat historii i podróży.

4 Odpowiedzi na Kabareciarze brutalnie zakpili z Kukiza, rockman niespodziewanie im odpowiedział. „To prawda”

 1. Kuraś pisze:

  Kuriozum Kukiza polega na tym, że gostek wciąż brnie w hasła o swojej „antysystemowości” – a przecież te JOWy i sędziowie pokoju to tylko puste hasła, to PRETEKST, to tylko listek figowy przykrywający desperackie pragnienie trzymania się przy władzy lub blisko władzy.
  Przebrzmiałej lokalnej „gwiazdy” lokalnego rocka, wokalisty bez głosu, ale bazującego na rzekomo obrazoburczych tekstach. Z tego całego „obrazoburstwa” zostało mu tylko CHAMSTWO.

  Tak, Kukiz to szmata. I świadomie tą szmatą pozostaje.

 2. Kuraś pisze:

  W tytule jest, że kabareciarze „brutalnie zakpili z Kukiza”. Otóż sądzę, że nie był to brutalny atak, bo ich tezę potwierdził sam Kukiz, w cytowanej wyżej wypowiedzi. A także potwierdzał wielokrotnie wcześniej, sam siebie takiego, jakim się później stał, określając jako „szmatę”.

 3. Stanislaw pisze:

  „BRUTALNIE ZAKPILI Z KUKIZA”…? Czyżby?
  To Kukiz brutalnie kpi z nas wszystkich, wciąż pozostając w sejmie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *