Jest nowe nagranie! TO wideo rzuca nowe światło na aferę z przemówieniem Kierwińskiego. „Proszę posłuchać”

W sieci pojawiło się nagranie, które rzuca nowe światło na aferę dziwnego przemówienia Marcina Kierwińskiego. Czy przekona ono do zmiany zdania tych, którzy oskarżają ministra o występ pod wpływem alkoholu?

Afera z przemówieniem

Szef MSWiA Marcin Kierwiński przemawiał w sobotę 4 maja z okazji obchodów Dnia Strażaka. Występ ten wywołał olbrzymie kontrowersje. Na nagraniach słychać bowiem, że polityk mówi w sposób niewyraźny, bełkotliwy.

Politycy Zjednoczonej Prawicy od razu rzucili się do ataku na ministra i zarzucili mu występ pod wpływem alkoholu.

Sam Kierwiński tłumaczył potem dziennikarzom, że doszło do jakiegoś błędu technicznego związanego z nagłośnieniem. Co istotne, stanął przed kamerami krótko po feralnym przemówieniu i nic w jego zachowaniu nie wskazywało, by był pod wpływem alkoholu. Aby uciąć spekulacje, Kierwiński poddał się badaniu alkomatem. Jego wynik opublikował na platformie X. Minister był trzeźwy.

Zanim wydacie wyrok posłuchajcie moich wypowiedzi, których udzieliłem mediom po wystąpieniu. Mało tego natychmiast udałem się na komendę Policji, gdzie zbadano mnie alkomatem. Wynik = 0,0. To co wydarzyło się na uroczystościach spowodowane było kwestiami technicznymi i pogłosem – napisał na platformie X. Jego przeciwnicy polityczni i tu doszukiwali się nieścisłości i spisków. Kierwiński miał jednak jeszcze jednego asa w rękawie – wyniki badań krwi. One też potwierdziły trzeźwość ministra.

Nowe nagranie

W poniedziałek 6 maja opublikowano komunikat Państwowej Straży Pożarnej. Czytamy w nim, że faktycznie podczas prób miały miejsce problemy z nagłośnieniem.

Podczas próby generalnej przed uroczystością, w dniu 3 maja 2024 r., przedstawiciele Komendy Głównej PSP zgłaszali problemy z nagłośnieniem, które zniekształcało wymawiane treści. Zwrócono się o poprawę nagłośnienia do firmy obsługującej uroczystość – czytamy w oświadczeniu. Dziennikarz Radia ZET Mariusz Gierszewski opublikował w sieci nagranie, na którym widać wspomniana próbę generalną.

To samo miejsce dzień wcześniej. Próba do tej samej uroczystości. Komendant PSP i proszę posłuchać… – skomentował dziennikarz. I faktycznie, wyraźnie słychać zniekształcone wypowiedzi komendanta.

Czy to przekona przeciwników Kierwińskiego? Minister już zapowiedział pozwy przeciwko osobom, które „szkalowały jego dobre imię”. Na liście są m.in. były szef portalu TVP Info Samuel Pereira, ale również Jacek Protasiewicz, Stanisław Tyszka i prawdopodobnie Jacek Ozdoba.

Avatar photo
Dominik Kwaśnik

Z portalem Crowdmedia.pl związany jestem od 2020 roku jako autor artykułów i wydawca. Współpracowałem także z portalem Wiadomo.co, gdzie budowałem dział sportowy, tworząc newsy, reportaże i felietony o tematyce sportowej. W 2019 roku pracowałem też w grupie Iberion, gdzie tworzył artykuły newsowe. W przeszłości współtwórca i autor tekstów (recenzje, wywiady, artykuły specjalistyczne) dla bloga literacko kulturalnego Bookznami.pl. Mam też doświadczenie jako reporter radiowy z praktyk w internetowym Radiu WWW, dla którego przygotowywałem relacje z wydarzeń kulturalnych.

Z wykształcenia – polonista i filmoznawca, absolwent warszawskiego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Uczęszczał do Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie. Przedsiębiorca, od blisko 10 lat prowadzący firmę zajmującą się różnego rodzaju pracami graficznymi - od przygotowywania kreacji reklamowych po skład książek. Po godzinach – współtwórca vloga o tematyce piłkarskiej „Zielony Stolik”, gdzie odpowiadam też za montaż wideo. Miłośnik dobrej książki, dobrego filmu i dobrego meczu, pasjonat historii i podróży.

2 Odpowiedzi na Jest nowe nagranie! TO wideo rzuca nowe światło na aferę z przemówieniem Kierwińskiego. „Proszę posłuchać”

  1. Valdi pisze:

    PiS zamiast niesłusznie oskarżać niech głowy posypie popiołem, mają sędziego zdrajcę i niech na nim się skupią. Kaczyński zdurniał do tego stopnia że stwierdził że ten sędzia ma powiązania z nową władzą.🤣🤣🤣

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *