Potężna awantura! Wiceminister aż opuścił studio po TYCH słowach Czarnka. „Zdegenerowany człowieku!”

Potężna awantura w programie Polsat News! Główną rolę odegrał Przemysław Czarnek, a w efekcie wiceszef MON Paweł Zalewski opuścił studio. – Posunął się pan za daleko – powiedział do polityka PiS.

Do awantur w programach z udziałem polityków jesteśmy przyzwyczajeni, ale takiej kłótni dawno nie było. Główną rolę w zamieszaniu odegrał Przemysław Czarnek. Polityk PiS był gościem programu „Śniadanie Rymanowskiego”, prócz niego w studiu Polsat News byli obecni także Ewa Zajączkowska-Hernik (Konfederacja), Monika Rosa (KO), Robert Biedroń (Nowa Lewica), Wojciech Kolarski (Kancelaria Prezydenta) oraz Paweł Zalewski (wiceminister obrony narodowej, Trzecia Droga).

Ten ostatni opuścił studio. Ale po kolei.

Tematem, który wywołał ogromne emocje, było rozporządzenie Rafała Trzaskowskiego, w wyniku którego ze ścian warszawskich urzędów zdjęte zostaną symbole religijne – chodzi przede wszystkim o krzyże. Obecni w programie politycy koalicji rządzącej bronili tej inicjatywy, ci będący w opozycji – ostro ją krytykowali.

Każdy w Polsce ma prawo do wyznawania wybranej religii. Mamy państwo, które jest państwem wolności religijnej – argumentował Czarnek. – Krzyż nikomu nie przeszkadza. Jeśli ktoś nie walczy z krzyżem. Jeśli ktoś walczy z krzyżem, jak Trzaskowski, to już jest problem. Walka Rafała Trzaskowskiego z krzyżem to walka z Polską – mówił były minister edukacji.

– Miejsce godła jest w urzędzie, a miejsce krzyża czy innych symboli religijnych jest w sferze prywatnej – odpowiadał Robert Biedroń. Ewa Zajączkowska-Hernik z Konfederacji pokazała zaś zdjęcie tęczowej flagi, która została wywieszona na oknie urzędu w Krakowie, sugerując, że krzyże będą zdejmowane, a tolerowane będą inne symbole.

To jest symbol społeczności – próbował tłumaczyć to Biedroń. Następnie polityk Lewicy pokłócił się z Czarnkiem o sprawę „stref wolnych od LGBT”. Biedroń przekonywał, że 30 proc. Polski było właśnie taką strefą.

Kłamie pan. Kłamał pan Staszewski. Kłamaliście bezczelnie na temat Polski. Łapy precz od polskich samorządów! Nie było i nie będzie takich stref – odparł Czarnek. – Człowieku, puknij się w głowę. Nigdy w Polsce nie było stref wolnych od LGBT – grzmiał polityk PiS. W dalszej części programu mówił, że za Biedroniem stoi „ideologia”.

Dzieciaki w Polsce, które mają próby samobójcze, słyszą byłego ministra edukacji, że one nie są młodzieżą, a ideologią, to jest kompletna degeneracja – odparował Biedroń.

– Zdegenerowany człowieku, nie kłam – rzucił Czarnek w stronę polityka Lewicy. Wówczas zareagował Paweł Zalewski. Poprosił Czarnka o to, by ten przeprosił Roberta Biedronia.

Posunął się pan za daleko. Czym innym jest krytykowanie czyjejś postawy, a czym innym nazwanie rozmówcy „człowiekiem zdegenerowanym”. Obraził pan człowieka. Jeżeli mam uczestniczyć z panem w rozmowie, a chcę to robić, oczekuję od pana szacunku do wszystkich, którzy tutaj są – wskazał wiceszef MON.

Niech pan nie udaje filozofa i etyka, niech pan siada i dyskutuje. Wycofuję się ze swoich słów. Wystarczy panu? – odparł Przemysław Czarnek. Zalewski odparł jednak, że „nie jest w stanie uczestniczyć w rozmowie z panem Czarnkiem”.

A ja nie jestem w stanie uczestniczyć z panem w rozmowie, pan nie odpowiada na fałszywe oskarżenia wobec Polski! Jeżeli panu to nie przeszkadza, niech pan wyjdzie, tylko szybciej – stwierdził polityk PiS. Zalewski opuścił studio. Prowadzący Bogdan Rymanowski zauważył, że był to pierwszy raz w historii tego programu, gdy gość opuścił studio. Później Czarnek przeprosił Biedronia za słowo „zdegenerowany”.

Źródło: Polsat News

Avatar photo
Dominik Kwaśnik

Z portalem Crowdmedia.pl związany jestem od 2020 roku jako autor artykułów i wydawca. Współpracowałem także z portalem Wiadomo.co, gdzie budowałem dział sportowy, tworząc newsy, reportaże i felietony o tematyce sportowej. W 2019 roku pracowałem też w grupie Iberion, gdzie tworzył artykuły newsowe. W przeszłości współtwórca i autor tekstów (recenzje, wywiady, artykuły specjalistyczne) dla bloga literacko kulturalnego Bookznami.pl. Mam też doświadczenie jako reporter radiowy z praktyk w internetowym Radiu WWW, dla którego przygotowywałem relacje z wydarzeń kulturalnych.

Z wykształcenia – polonista i filmoznawca, absolwent warszawskiego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Uczęszczał do Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie. Przedsiębiorca, od blisko 10 lat prowadzący firmę zajmującą się różnego rodzaju pracami graficznymi - od przygotowywania kreacji reklamowych po skład książek. Po godzinach – współtwórca vloga o tematyce piłkarskiej „Zielony Stolik”, gdzie odpowiadam też za montaż wideo. Miłośnik dobrej książki, dobrego filmu i dobrego meczu, pasjonat historii i podróży.

8 Odpowiedzi na Potężna awantura! Wiceminister aż opuścił studio po TYCH słowach Czarnka. „Zdegenerowany człowieku!”

 1. maciek pisze:

  Tomasz pisze: 19/05/2024 o 21:14
  Profesor Czarnek miał w 100%rację również uważam że Biedroń jest zdegenerowanym człowiekiem.

  Wez duzy kamien i walnij sie w leb , nie obrazaj ludzi, jak nie masz nic konkretnego do powiedzenia to nie pisz wcale

 2. Horus pisze:

  Niechaj te homofile oddadzą tęcze dzieciom oraz jednorożce, niech te symbole nie będą kojarzone z ludźmi jak to Czarnek powiedział zdegenerowanymi. Owszem kościół i religia nie powinny się mieszać w państwo i to co państwowe, jak wszelkiego rodzaju urzędy. No cóż krzyżyki pieką w usta, a to co kościoła i religii niech ma swoje miejsce tam gdzie jest kultywowanue religijnych symboli.

 3. Tomasz pisze:

  Pewien googlowski portal do publikacji filmów ostatnio cenzuruje między innymi słowo „samobójstwo”. Podobno, jeśli się o czymś nie mówi, to tego nie ma. Z jednej strony są lewaccy jak diabli, z drugiej też nie znoszą prawdy czyli że młodzież także bez nazywania ich ideologią popełnia ten czyn – po prostu coś tu nie gra.

 4. Wojtek pisze:

  List do Koryntian 13

  Hymn o miłości

  1 Gdybym mówił językami ludzi i aniołów, a miłości bym nie miał, stałbym się jak miedź brzęcząca albo cymbał brzmiący.

  2 Gdybym też miał dar prorokowania i znał wszystkie tajemnice, i posiadał wszelką wiedzę, i wszelką [możliwą] wiarę, tak iżbym góry przenosił. a miłości bym nie miał, byłbym niczym.

  3 I gdybym rozdał na jałmużnę całą majętność moją, a ciało wystawił na spalenie, lecz miłości bym nie miał, nic bym nie zyskał.

  4 Miłość cierpliwa jest, łaskawa jest. Miłość nie zazdrości, nie szuka poklasku, nie unosi się pychą;

  5 nie dopuszcza się bezwstydu, nie szuka swego, nie unosi się gniewem, nie pamięta złego;

  6 nie cieszy się z niesprawiedliwości, lecz współweseli się z prawdą.

  7 Wszystko znosi, wszystkiemu wierzy, we wszystkim pokłada nadzieję, wszystko przetrzyma.

  8 Miłość nigdy nie ustaje, [nie jest] jak proroctwa, które się skończą, albo jak dar języków, który zniknie, lub jak wiedza, której zabraknie.

  9 Po części bowiem tylko poznajemy, po części prorokujemy.

  10 Gdy zaś przyjdzie to, co jest doskonałe, zniknie to, co jest tylko częściowe.

  11 Gdy byłem dzieckiem, mówiłem jak dziecko, czułem jak dziecko, myślałem jak dziecko. Kiedy zaś stałem się mężem, wyzbyłem się tego, co dziecięce.

  12 Teraz widzimy jakby w zwierciadle, niejasno; wtedy zaś [zobaczymy] twarzą w twarz: Teraz poznaję po części, wtedy zaś poznam tak, jak i zostałem poznany .

  13 Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość – te trzy: z nich zaś największa jest miłość.

  Niech Wam jeszcze zabiorą wiarę, nadzieję i miłość i będziecie jak ta miedź brzęcząca….. jak barany które paść będą żelazną rózgą.

 5. Tomasz pisze:

  Profesor Czarnek miał w 100%rację również uważam że Biedroń jest zdegenerowanym człowiekiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *