Mają go już dość?! Coraz większe problemy Suskiego, bunt przybiera na sile. „Bardzo nieprzyjemna sytuacja”

Marek Suski ma w Radomiu potężny problem. Zbuntowany radny Dariusz Wójcik głośno mówi, co mu się nie podoba.

„Gazeta Wyborcza” opisuje sytuację polityczną w Radomiu. To region zarządzany przez Marka Suskiego. Kilkanaście dni temu gazeta poinformowała, że dwójka radnych nie widzi możliwości dalszej współpracy z Suskim.

Przywódcą buntu jest radny Dariusz Wójcik, który uważa, że zausznik Jarosława Kaczyńskiego nie dba o region i wyniki wyborcze.

Nie wrócę do Suskiego

Między pierwszą i drugą turą wyborów samorządowych w Radomiu doszło do spotkania na szczycie. Problemem PiS-u w Radomiu są seryjne porażki w wyborach samorządowych. Radny Dariusz Wójcik uważa, że mizerne zarzadzanie regionem przez Marka Suskiego sprawia, że partia nie może wyrwać się z marazmu.

Wójcik zaatakował Suskiego, zgłosił jakieś pretensje. Suski z kolei zarzucił Wójcikowi, że ten spotkał się z prezydentem Witkowskim i że pewnie dogaduje się w sprawie utrzymania pracy w PGZ. Padło słowo „zdrajca” i zarzut o rozbijanie partii. Wójcik się zdenerwował i wyszedł – mówi rozmówca „Wyborczej”.

To była bardzo nieprzyjemna sytuacja. Nie dziwię się Darkowi, że tak postąpił – opisuje jeden z działaczy.

Dariusz Wójcik w rozmowie z gazetą mówi jasno, że dopóki Marek Suski będzie regionalnym liderem, on do partii nie wróci.

Nie miałem innego wyjścia jak tak się zachować. Dopóki liderem będzie Marek Suski, to nie ma możliwości, żebym wrócił. Różne rzeczy się wypowiada. Rozumiem, że można powiedzieć coś w złości i nerwach, ale trzeba się umieć wycofać, a nie pogłębiać konfliktu – tłumaczy.

Chcą rozliczać Suskiego

Tydzień temu „Wyborcza” opisała ferment panujący w radomskich strukturach. Niektórzy z radnych PiS domagają się rozliczeń za przegrane wybory na prezydenta Radomia i do rady miejskiej. Winę zrzucają na Marka Suskiego.

– Ostatni czas pokazał, że funkcjonowanie radomskich struktur Prawa i Sprawiedliwości nie opiera się na pracy kolegialnej, a odbywa się na zasadzie jednoosobowego zarządzania, co doprowadza bardzo często do konfliktów. Trzy przegrane kadencje w samorządzie radomskim udowadniają, że to zły sposób zarządzania strukturami PiS w Radomiu – napisał w oświadczeniu Dariusz Wójcik. Pisaliśmy o tym tutaj.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Bartosz Wiciński

Polityką zainteresowałem się w momencie wybuchu afery Rywina. 12 lat temu założyłem bloga politycznego na prawicowej platformie Salon24.pl. Popełniłem tam ponad 400 wpisów i toczyłem pierwsze potyczki słowne z całą rzeszą wyborców PiS. Jak to w życiu blogera bywa, raz wychodziły lepsze teksty, a raz gorsze. Salon24.pl to była dobra szkoła. W CrowdMedia.pl zaczynałem od pisania własnych artykułów o polityce. Teraz zajmuje się głównie opisywaniem newsów, czego musiałem się sam nauczyć. Z wykształcenia jestem księgowym, ale nigdy do żadnej kratki nie wpisałem ani jednej cyferki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *