Zapytano Igę Świątek o tragedię Sabalenki. Powiedziała dwa zdania, nagle rozmowę przerwano

Sportowym światem wstrząsnęła tragiczna śmierć byłego partnera Aryny Sabalenki. Iga Świątek została zapytana o tę smutną sprawę na konferencji prasowej.

Nie żyje Konstantin Kołocw

Nie żyje Konstantin Kołocw, były hokeista i były partner tenisistki Aryny Sabalenki. Policyjny komunikat wskazuje, że mężczyzna popełnił samobójstwo. Media ujawniły, że niedługo przed śmiercią Kołcow zrezygnował z pracy w klubie Saławata Jułajew Ufa.

Zmarły hokeista miał odbyć burzliwą rozmowę z zarządem i podpisał swoją rezygnację. Ustalono też, że klub miał zaległości finansowe wobec pracowników, w tym Kołcowa. Ale pojawiły się też inne wątki – Julia Michajłowa, była żona zmarłego, uważa, że nie doszło do samobójstwa, a do nieszczęśliwego wypadku.

Do tragedii doszło w Miami, gdzie Sabalenka przygotowuje się do turnieju WTA Miami Open. Tenisistka nie zrezygnowała z udziału w zawodach, poprosiła tylko organizatorów o zmianę harmonogramu. W II rundzie turnieju ma zmierzyć się z Hiszpanką Paulą Badosą. Obie tenisistki łączą przyjacielskie relacje.

Sporo z nią rozmawiałam. Dobrze wiem, przez co przechodzi, znam całą sytuację. Nie chcę, żeby cierpiała – powiedziała Badosa na konferencji prasowej. – Gra przeciwko niej w tych okolicznościach będzie bardzo niekomfortowa. Nie chcę o tym więcej mówić, obiecałam jej to. Współczuję jej – dodała zawodniczka.

Sama Sabalenka wydała w sprawie tylko krótki komunikat.

Śmierć Konstantina to niewyobrażalna tragedia i chociaż nie byliśmy już razem, moje serce jest złamane. Proszę o uszanowanie prywatności mojej i jego rodziny w tym trudnym czasie – przekazała tenisistka za pośrednictwem Instagrama. Wiadomo, że podczas turnieju nie będzie brała udziału w konferencjach prasowych.

Świątek zapytana o tragedię

Tymczasem dziennikarze nie odpuścili i zadali pytanie o tragedię Sabalenki Idze Świątek.

Nie widziałyśmy się po tej tragedii. Jeśli się zobaczymy, to oczywiście złożę kondolencje – powiedziała polska tenisistka. Przy próbie zadania kolejnego pytania zainterweniowała osoba prowadząca konferencję i poprosiła o zmianę tematu. Jak widać, organizatorzy mają polecenie, by nie dopuszczać do pytań o tragiczną śmierć Kołcowa.

Iga Świątek rozpocznie zmagania w Miami Open od II rudny, w której zagra z Camilą Giorgi. Mecz zaplanowano na piątek 22 marca.

Sabalenka
screen/ Instagram sabalenka_aryna
Avatar photo
Dominik Kwaśnik

Z portalem Crowdmedia.pl związany jestem od 2020 roku jako autor artykułów i wydawca. Współpracowałem także z portalem Wiadomo.co, gdzie budowałem dział sportowy, tworząc newsy, reportaże i felietony o tematyce sportowej. W 2019 roku pracowałem też w grupie Iberion, gdzie tworzył artykuły newsowe. W przeszłości współtwórca i autor tekstów (recenzje, wywiady, artykuły specjalistyczne) dla bloga literacko kulturalnego Bookznami.pl. Mam też doświadczenie jako reporter radiowy z praktyk w internetowym Radiu WWW, dla którego przygotowywałem relacje z wydarzeń kulturalnych.

Z wykształcenia – polonista i filmoznawca, absolwent warszawskiego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Uczęszczał do Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie. Przedsiębiorca, od blisko 10 lat prowadzący firmę zajmującą się różnego rodzaju pracami graficznymi - od przygotowywania kreacji reklamowych po skład książek. Po godzinach – współtwórca vloga o tematyce piłkarskiej „Zielony Stolik”, gdzie odpowiadam też za montaż wideo. Miłośnik dobrej książki, dobrego filmu i dobrego meczu, pasjonat historii i podróży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *