Jest komunikat! Sabalenka zabrała głos ws. śmierci Kołcowa. „Nie byliśmy już razem”

Aryna Sabalenka zabrała głos w sprawie śmierci Konstatina Kołcowa. – Moje serce jest złamane – napisała białoruska tenisistka. Ujawniła też, że nie była już w związku ze zmarłym hokeistą.

Śmierć Kołcowa

Nie żyje Konstantin Kołcow, były hokeista, który w ostatnich latach spotykał się z tenisistką Aryną Sabalenką. Mężczyzna zmarł w Miami. Według udostępnionego przez policję komunikatu, Kołcow miał popełnić samobójstwo poprzez skok z balkonu.

Według śledczych w poniedziałek, 18 marca 2024 r. około godziny 12:39 czasu lokalnego policja z Bal Harbor i straż pożarna zostały wysłane do St. Regis Bal Harbor Resort, 9703 Collins Avenue w związku z mężczyzną, który wyskoczył z balkonu – czytamy w raporcie komisariatu policji hrabstwa Miami-Dade.

Tragedia wydarzyła się w momencie, gdy Sabalenka przygotowuje się do występu w turnieju WTA 1000 Miami Open. Wydawało się, że zawodniczka zrezygnuje z udziału, ale jednak wystąpi w turnieju. Nie będzie jednak pojawiać się na konferencjach prasowych.

W II rundzie turnieju ma zmierzyć się z Hiszpanką Paulą Badosą. Obie tenisistki łączą przyjacielskie relacje.

Sporo z nią rozmawiałam. Dobrze wiem, przez co przechodzi, znam całą sytuację. Nie chcę, żeby cierpiała – powiedziała Badosa na konferencji prasowej. – Gra przeciwko niej w tych okolicznościach będzie bardzo niekomfortowa. Nie chcę o tym więcej mówić, obiecałam jej to. Współczuję jej – dodała zawodniczka.

Sabalenka przerywa milczenie

W środę wieczorem oto raz pierwszy skomentowała sprawę śmierci Kołcowa.

Śmierć Konstantina to niewyobrażalna tragedia i chociaż nie byliśmy już razem, moje serce jest złamane. Proszę o uszanowanie prywatności mojej i jego rodziny w tym trudnym czasie – przekazała tenisistka za pośrednictwem Instagrama. W tym krótkim komunikacie zaskakuje informacja, że nie była już w związku z hokeistą.

Śledczy podejrzewają, że przyczyną śmierci Kołcowa było samobójstwo. Media ujawniły, że niedługo przed śmiercią Kołcow zrezygnował z pracy w klubie Saławata Jułajew Ufa. Zmarły hokeista miał odbyć burzliwą rozmowę z zarządem i podpisał swoją rezygnację. Ustalono też, że klub miał zaległości finansowe wobec pracowników, w tym Kołcowa.

Sabalenka
screen/ Instagram sabalenka_aryna
Avatar photo
Dominik Kwaśnik

Z portalem Crowdmedia.pl związany jestem od 2020 roku jako autor artykułów i wydawca. Współpracowałem także z portalem Wiadomo.co, gdzie budowałem dział sportowy, tworząc newsy, reportaże i felietony o tematyce sportowej. W 2019 roku pracowałem też w grupie Iberion, gdzie tworzył artykuły newsowe. W przeszłości współtwórca i autor tekstów (recenzje, wywiady, artykuły specjalistyczne) dla bloga literacko kulturalnego Bookznami.pl. Mam też doświadczenie jako reporter radiowy z praktyk w internetowym Radiu WWW, dla którego przygotowywałem relacje z wydarzeń kulturalnych.

Z wykształcenia – polonista i filmoznawca, absolwent warszawskiego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Uczęszczał do Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie. Przedsiębiorca, od blisko 10 lat prowadzący firmę zajmującą się różnego rodzaju pracami graficznymi - od przygotowywania kreacji reklamowych po skład książek. Po godzinach – współtwórca vloga o tematyce piłkarskiej „Zielony Stolik”, gdzie odpowiadam też za montaż wideo. Miłośnik dobrej książki, dobrego filmu i dobrego meczu, pasjonat historii i podróży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *