Wielka awantura mieszkańców o trzecią kadencję PiS. „Dla moich wnuków na nich głosuję!”

W sieci pojawił się kolejny odcinek programu “Komentery”. Tym razem reporter pytał Polaków o ewentualną trzecią kadencję PiS-u.

Trzecia kadencja PiS?

O serii “Komentery” pisaliśmy już wielokrotnie. Adam Feder z “Super Expressu” przeprowadza uliczne sondy, w których zadaje krótkie i proste pytania dotyczące polityki.

Odpowiedzi udzielają m.in. klienci bazarków, mieszkańcy wsi, plażowicze czy emeryci – jednym słowem mamy tu pełen przekrój społeczeństwa. Bywa straszno, śmieszno, czasami bardzo poważanie i refleksyjnie.

Tym razem reporter “Super Expressu” udał się na pogranicze Otwocka i Warszawy, by zapytać mieszkańców o trzecią kadencję Prawa i Sprawiedliwości. Czy jest w ogóle możliwa? Czy Jarosław Kaczyński będzie musiał szukać koalicji? I najważniejsze – dlaczego wyborcy odwracają się od partii rządzącej? Na parkingu przed centrum handlowym wywiązała się ostra kłótnia, jak to zwykle w „Komenterach” bywa.

„Głosuję na PiS dla wnuczków”

– Tylko w PiS wierzymy, bo inni kłamią, że to nie da się słuchać. Jak może Tusk dojść do władzy? Nie wyobrażam sobie co z Polską się stanie – analizowała seniorka. – A w jaki sposób PiS tak wspaniale rządzi? – zapytała nagle inna kobieta. – Ja tu z panem teraz rozmawiam – ucięła nagle emerytka, która po chwili wyjaśniała swoje sympatie. – To, co PiS obiecał, to się sprawdza…wykonują…i bardzo się starają – podsumowała wyborczyni partii rządzącej.

Po chwili do rozmowy włączył się starszy mężczyzna, który stwierdził, że głosuje na Prawo i Sprawiedliwość dla dobra przyszłych pokoleń. – Ja byłem od początku za nimi i dalej jestem i będę. Tamta pani wspomniała o wnukach. Ja pójdę głosować na PiS dla moich wnuków, nie dla mnie. Bo moje dni są już policzone – mówił wzruszony mężczyzna.

– Co Polaków czeka jak wygra Tusk? Myślę, że same sukcesy. Myślę, że wszystko wróci do normalności. To nie jest teraz normalna sytuacja. Zaliczam się do „peowców” i uważam, że po wyborach PiS bezwzględnie odda władzę – przedstawiał swój pogląd inny mężczyzna.

Oj, działo się dużo w tym odcinku „Komenterów”. Zapnijcie pasy i włączajcie:

Źródło: Se.pl

1 Odpowiedzi na Wielka awantura mieszkańców o trzecią kadencję PiS. „Dla moich wnuków na nich głosuję!”

  1. Ksiądz wikary z onr pisze:

    PiS władzy nie odda, bo Kaczyński boi się zeznań na wariografie we namawiani brata do wymuszenia na załodze TU154 lądowania w Smoleńsku, pomimo braku warunków pogodowych na jego wykonanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *