Polityczne życzenia Polaków jakich nie słyszeliście! „Chciałbym, żeby się zmienił rząd, bo…” [Wideo]

W sieci pojawił się kolejny odcinek programu “Komentery”, w którym Adam Feder bada polityczne nastroje Polaków. Reporter „Super Expressu” wybrał się jeden z warszawskich bazarków i zapytał czego Polacy sobie życzą w nadchodzącym roku.

O serii “Komentery” piszemy regularnie, bo właśnie w takich miejscach jak plaża we Władysławowie, bazarki, skwerki czy Potok Górny (podobno to najbiedniejsza gmina w Polsce) można usłyszeć co ludzie myślą o polityce i politykach, a o swoich emocjach mówią normalnym, czasami bezkompromisowym językiem. Tym razem Adam Feder z „Super Expressu” udał się na popularny warszawski bazarek przy Pl. Szembeka na Grochowie.

Czego wyborcy PiS-u życzą Polsce i Polakom w 2023 roku? Czego życzą wyborcy opozycji w nadchodzącym roku? A będzie to przecież rok wyborczy. Wśród rozmówców Adama Federa nie mogło zabraknąć pana Andrzeja „Mekambe”, który został jedną z gwiazd internetu 2022 r.

– Dużo forsy, prezentów, ładny i żeby naród był, kurna, szczęśliwy! Życzę, żeby się pokończyły jakieś tam problemy polityczne, niepolityczne. Dosyć mam już, przez to przestałem oglądać telewizję. Ludzie chodzą i tylko o jednym pierdzielą. Chciałbym też, żeby się zmienił rząd, żeby w przyszłym roku ludzie wybrali inny rząd. Nie mówię jaki, aby nie ten! Ten skłócił nasze rodziny, znajomych, sam się pokłóciłem z niektórymi – mówił jeden z handlujących mężczyzn.

– Ja życzę Polsce takie rządu jak mamy i żeby dalej tak wszystko szło w kierunku, w jakim idzie. Jestem za PiS-em, kocham PiS i popieram. Przeżyłam Gomułkę, przeżyłam wszystkie rządy, a takiego jak PiS nie było. To, co nam robi, jak dba o kraj, o obywatela, te wszystkie rozbudowy – mówiła z poważną miną kobieta. – Sondaże pokazują co innego – zauważył Adam Feder. – Bo to młodzież, nasza młodzież nie zna historii i nie interesuje się polityką – odparła rozmówczyni.

– Polsce i Polakom życzę spokoju – powiedział pan Andrzej „Mekambe”. – Żeby się nie denerwowali, żeby dobro było, a nie zło. Chciałbym, żeby ludzie tutaj byli bardziej uprzejmi i mniej złośliwi. U Gruzinów czy u Cyganów jeden za drugiego pójdzie, a u nas? Jeden drugiego by sprzedał – smutno podsumował mężczyzna.

Polecamy gorąco świąteczne „Komentery”:

Źródło: Se.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *