TVP naprawdę to zrobiła! TAK powiązano sprawę Marciniaka z… Donaldem Tuskiem

Myśleli, myśleli i udało się! TVP jakimś cudem udało się wykorzystać sprawę Szymona Marciniaka do ataku na… Donalda Tuska, opozycję i środowiska sędziowskie.

Sprawa Marciniaka

10 czerwca w Stambule zostanie rozegrany finał Ligi Mistrzów. Mecz Manchesteru City z Interem Mediolan będzie sędziowany przez polskiego arbitra Szymona Marciniaka. Polak zagwiżdże, choć jeszcze w czwartek wydawało się, że ten przywilej straci.

Marciniak wziął udział w konferencji „Everest”, którą zorganizował jeden z liderów Konfederacji, Sławomir Mentzen. To nie spodobało się stowarzyszeniu „Nigdy Więcej”, które nagłośniło sprawę w wypaczony sposób.

Jesteśmy zszokowani i zbulwersowani publicznym związkiem Marciniaka z Mentzenem i jego odmianą toksycznej skrajnie prawicowej polityki. Jest to niezgodne z podstawowymi wartościami fair play, takimi jak równość i szacunek. Wzywamy sędziego do przyznania się do błędu. Jeśli tego nie zrobi, uważamy, że UEFA i FIFA powinny wyciągnąć konsekwencje – grzmiało Nigdy Więcej, które chyba raz na jakiś czas próbuje udowodnić, że jest komukolwiek potrzebne.

Problem w tym, że Marciniak nie brał udziału w partyjnym wiecu czy brunatnym marszu, a imprezie dla przedsiębiorców. Nie wygłaszał na niej faszystowskich haseł, a opowiadał o drodze do swojego zawodowego sukcesu. Ale wypaczony przekaz poszedł w świat – do sędziego, który jako pierwszy w Ekstraklasie zastosował „procedurę antyrasistowską” z powodu zachowań na trybunach, przylgnęła łatka rasisty. Włoska „La Gazzetta dello Sport” pisała o… udziale polskiego arbitra w „antysemickim spotkaniu”.

Nigdy Więcej swoim kuriozalnym oskarżeniem mogło zniszczyć człowiekowi karierę. Na szczęście UEFA podjęła decyzję, by nie odbierać Marciniakowi finałowego meczu.

Na podstawie dostarczonych informacji UEFA potwierdza, że Marciniak będzie pełnił swoją rolę sędziego finału Ligi Mistrzów UEFA 2023 – poinformowała europejska federacja.

„Kreatywność” TVP

O sprawie Marciniaka w swoim stylu informowało TVP. Kreatywnym pracownikom z Woronicza jakoś udało się wykorzystać nośny temat do ataku na… Donalda Tuska. Tym razem paskowy przeszedł samego siebie. Widzowie TVP INFO mogli zobaczyć napis: „Pupilek Tuska doniósł – Marciniak blokowany”.

Jeszcze weselej było w „Wiadomościach”. Cały materiał o tej sprawie nazwano „Sędzia Marciniak i lewaccy donosiciele”. Wspominając o Nigdy Więcej pokazano oczywiście fotkę, na której współzałożyciel stowarzyszenia Rafał Pankowski rozmawia z Donaldem Tuskiem.

Potem autorzy materiału jakimś cudem zdołali połączyć to z atakiem na… środowiska sędziowskie. Wykorzystując wypowiedzi Joanny Muchy i Tomasza Lisa, „Wiadomości” zbudowały przekaz, że pomysł ukarania polskiego arbitra spodobał się opozycji. Następnie pokazano ujęcia byłych sędziów Trybunału Konstytucyjnego w towarzystwie polityków obecnej opozycji.

– Ci sami ludzie nie widzą jednak niczego złego w politycznej aktywności sędziów wymiaru sprawiedliwości, choć im takich wystąpień zabrania konstytucja – usłyszeli widzowie TVP.

Źródło: Wiadomości TVP

Jedna odpowiedź na TVP naprawdę to zrobiła! TAK powiązano sprawę Marciniaka z… Donaldem Tuskiem

  1. hujecka dała głos pisze:

    Marciniak wziął udział w konferencji „Everest”, którą zorganizował jeden z liderów Konfederacji, Sławomir Mentzen.
    Problem w tym, że Marciniak nie brał udziału w partyjnym wiecu czy brunatnym marszu, a imprezie dla przedsiębiorców.
    MACIE LUDZI ZA IDIOTÓW?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *