Sędzia Marciniak wystąpił na imprezie Mentzena. Nieoficjalnie, jest decyzja UEFA ws. finału Ligi Mistrzów!

Nieoficjalnie, Szymon Marciniak nie będzie sędzią finału Ligi Mistrzów, który odbędzie się 10 czerwca. To efekt donosu do UEFA Stowarzyszenia „Nigdy Więcej”.

Marciniak u Mentzena

Szymon Marciniak ma za sobą znakomity sezon. Polski sędzia od miesięcy zachowuje bardzo dobrą formę i jest uważany za jednego z najlepszych na świecie w swoim fachu. Efektem jego dobrych boiskowych decyzji było wyznaczenie przez FIFA do finału katarskich mistrzostw świata.

Ale Marciniak nie osiadł na laurach po mundialu i dalej imponował swoją dyspozycją. Efekt? Kilka dni temu okazało się, że UEFA wyznaczyła go do finału Ligi Mistrzów, co miało być ukoronowaniem udanego rewelacyjnego sezonu.

Ale wszystko posypało się jak domek z kart i nie ma to związku z jakimś piłkarskim błędem Marciniaka czy wypaczeniem wyniku. Kilka dni temu polski sędzia wziął udział w evencie „Everest” organizowanym przez jednego z liderów Konfederacji, Sławomira Mentzena. I choć występ arbitra nie miał nic wspólnego z polityką, Stowarzyszenie „Nigdy Więcej” zawiadomiło władze UEFA i powiązało Marciniaka z radykalnym programem „pięciu punktów” Mentzena: „Jesteśmy przeciwko Żydom, gejom, aborcji, podatkom i Unii Europejskiej”.

Europejska federacja piłkarska opublikowała oświadczenie w tej sprawie. „UEFA jest świadoma zarzutów dotyczących Szymona Marciniaka i domaga się pilnych wyjaśnień” – napisano.

Szymon Marciniak odsunięty od finału Ligi Mistrzów!

Szymon Marciniak natychmiast wydał swoje oświadczenie.

„Będąc od wielu lat międzynarodowym sędzią piłkarskim, zawsze na pierwszym miejscu stawiam fair play oraz szacunek do drugiego człowieka i pragnę przekazywać te najwyższe wartości innym. Zawsze odcinam się od przejawów rasizmu i antysemityzmu i braku tolerancji, co pokazuję na meczach, na których sędziuję. Zawsze mówię stop nienawiści i będę propagować, że najważniejsze jest bycie dobrym człowiekiem” napisał Marciniak.

Jak się okazuje, nic to nie dało. W piątek przed południem dziennikarz Tomasz Smokowski poinformował, że Szymon Marciniak nie poprowadzi finału Ligi Mistrzów. – Skąd ta wiedza? – Wiem to z dobrze, naprawdę bardzo dobrze poinformowanych źródeł i mam pewność, że tak to właśnie się stało – powiedział komentator i dziennikarz „Kanału Sportowego”.

Źródło: WP Sportowe Fakty

Jedna odpowiedź na Sędzia Marciniak wystąpił na imprezie Mentzena. Nieoficjalnie, jest decyzja UEFA ws. finału Ligi Mistrzów!

  1. Jerry pisze:

    Prawidłowa postawa UEFA ktoś kto skumał się z faszystami z konfederacji nie powinien reprezentować Polski w europie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *