Ujawnił, co spotkało Roberta Lewandowskiego w Barcelonie. Chodzi o zachowanie kolegów z zespołu. „To wiele mówi”

FC Barcelona odpadała z Ligi Mistrzów. Ekipie z Katalonii pozostaje walka o mistrzostwo Hiszpanii, choć strata do Realu Madryt jest spora. Czy po nieudanym sezonie Robert Lewandowski pozostanie w klubie? – Z klubu płyną informacje, że chce zostać, choć woleliby, żeby zaczął myśleć o odejściu – ujawnia ekspert od katalońskiego klubu Guillem Balague.

To może być fatalny sezon dla FC Barcelony – z Ligi Mistrzów odpadła w ćwierćfinale, w lidze ma 8 pkt straty do prowadzącego Realu. Robert Lewandowski przechodził do Dumy Katalonii chyba nie spodziewał się, że przez dwa sezony nie będzie w stanie nic ugrać w Lidze Mistrzów.

Zamiana Bayernu na Barcelonę miała wywindować go jeszcze o poziom wyżej, ale wydaje się, że obie strony nie są do końca usatysfakcjonowane ze współpracy. Czy polski napastnik odejdzie po sezonie z Katalonii?

Z klubu płyną informacje, że chce zostać, choć woleliby, żeby zaczął myśleć o odejściu – mówi w rozmowie z Przeglądem Sportowym Onet Guillem Balague, ekspert od katalońskiego klubu. Główną motywacją klubu są kwestie finansowe.

Lewandowski jest pewnie najlepiej zarabiającym piłkarzem w zespole, tymczasem jak wyglądają finanse Barcelony – każdy wie. Gdyby Polak zdecydował się odejść, odciążyłoby to klub – przyznaje Balague. Mówi się o ofertach z Arabii Saudyjskiej, jednak ekspert wskazuje, że Barcelona nie będzie wypychała Polaka na siłę. Choć byłoby to dla klubu wygodne.

Przede wszystkim widzimy, że to nie jest już ten sam piłkarz co przed mundialem w Katarze. Strzela mniej goli, nie ma tej szybkości na pierwszych pięciu metrach. Zanotował duży spadek formy. Było też w nim sporo frustracji, narzekał na rolę w zespole. I wewnątrz, i na zewnątrz – ocenia Balague. Przyznaje przy tym, że Polak jest w drużynie szanowany, choć niekoniecznie cieszy się sympatią.

Przede wszystkim rozgraniczmy dwa słowa: sympatia i szacunek. Lewy ma szacunek szatni, bo jest piłkarzem z wybitnymi osiągnięciami. Z drugiej strony ma duże ego, myśli o sobie, o swoich golach. Nie powiedziałbym więc, że jest powszechnie lubiany ocenił ekspert. Przypomniał pewną historię. Gdy Barcelona była w poważnym kryzysie, a trener Xavi ogłosił, że po sezonie odchodzi, Lewandowski zorganizował u siebie imprezę w celach integracyjnych.

Robert zorganizował w domu grilla, by scementować zespół w trudnym momencie. Zaproszona była cała drużyna, ale znaczna część nawet nie przyszła. To chyba wiele mówi – ujawnił Balague. Nie chciał jednak wskazać, którzy zawodnicy odwiedzili Lewandowskiego.

Przed Lewandowskim i spółką ostatnia szansa na uratowanie sezonu. W niedzielę 21 kwietnia w Madrycie mecz Real – Barcelona. Królewscy mogą bardzo przybliżyć się do mistrzowskiego tytuły, Duma Katalonii – zmniejszyć stratę do lidera do 5 punktów. Początek meczu o godzinie 21.

Źródło: Przegląd Sportowy Onet , fot. Depositphotos

Avatar photo
Dominik Kwaśnik

Z portalem Crowdmedia.pl związany jestem od 2020 roku jako autor artykułów i wydawca. Współpracowałem także z portalem Wiadomo.co, gdzie budowałem dział sportowy, tworząc newsy, reportaże i felietony o tematyce sportowej. W 2019 roku pracowałem też w grupie Iberion, gdzie tworzył artykuły newsowe. W przeszłości współtwórca i autor tekstów (recenzje, wywiady, artykuły specjalistyczne) dla bloga literacko kulturalnego Bookznami.pl. Mam też doświadczenie jako reporter radiowy z praktyk w internetowym Radiu WWW, dla którego przygotowywałem relacje z wydarzeń kulturalnych.

Z wykształcenia – polonista i filmoznawca, absolwent warszawskiego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Uczęszczał do Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie. Przedsiębiorca, od blisko 10 lat prowadzący firmę zajmującą się różnego rodzaju pracami graficznymi - od przygotowywania kreacji reklamowych po skład książek. Po godzinach – współtwórca vloga o tematyce piłkarskiej „Zielony Stolik”, gdzie odpowiadam też za montaż wideo. Miłośnik dobrej książki, dobrego filmu i dobrego meczu, pasjonat historii i podróży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *