Lewandowski zapytany wprost o zakończenie kariery. Szczera odpowiedź kapitana. „To wszystko zależy…”

Robert Lewandowski został zapytany o sportową przyszłość. Czy kapitan reprezentacji rozmyśla już o piłkarskiej emeryturze? Czy wie, co zrobi, gdy zawiesi buty na kołku? Napastnik odpowiedział na to w szczerym wywiadzie.

Robert Lewandowski udzielił obszernego wywiadu portalowi WP Sportowefakty.

W rozmowie z Piotrem Koźmińskim poruszono wiele tematów, w tym oczywiście mecz z Walią w Cardiff, który dał Polsce przepustkę na EURO 2024.

Nie mówiło się o tym wiele przed meczem, ale istniało prawdopodobieństwo, że spotkanie z Walią mogło być ostatnim dla Roberta Lewandowskiego w reprezentacji Polski. Brak awansu na wielki turniej mógł popchnąć blisko 36-letniego już napastnika do decyzji o rezygnacji z kariery reprezentacyjnej. Podobnie w przypadku młodszego o dwa lata Wojciecha Szczęsnego. Czy faktycznie brak awansu na EURO skutkowałby zakończeniem reprezentacyjnej kariery Lewandowskiego?

Nie myślałem o tym. Owszem, miałem momenty trudne w myśleniu o tej reprezentacji, ale to bardziej było związane z tym, co się wokół związku dzieje. Oczywiście nasza gra pewnie też nie pomagała – powiedział kapitan kadry. – Wiele rzeczy trzeba było wziąć na klatę za kogoś i to też kosztowało sporo sił. Dużo osób raczej próbowało przerzucić winę na piłkarzy. Odczuwałem zniechęcenie – dodał szczerze. Jak podkreśla, teraz jest inaczej, a przyjście do kadry selekcjonera Michała Probierza nazywa „nowym otwarciem”.

Wierzę, że na tych mistrzostwach powalczymy o coś. Że zagramy dobre spotkania, zwyciężymy, zdobędziemy punkty – ocenił Lewandowski, podkreślając przy tym, że ma świadomość, iż mamy wymagającą grupę. Polska zmierzy się na EURO z Holandią, Austrią i Francją.

Robert Lewandowski przyznał też, że doskonale czuje się w Barcelonie i widzi się mieszkającego w tym mieście po zakończeniu kariery. Pozostaje jednak pytanie, czy „Lewy” zakończy karierę w klubie ze stolicy Katalonii.

To wszystko zależy… jak będę się czuł fizycznie, co mi serce będzie podpowiadało. Tyle jest tych rzeczy, o których jeszcze nie zacząłem myśleć, bo po prostu to nie jest jeszcze ten moment. Widzę ciągle na boisku, czy w treningach, że jest OK – opowiedział napastnik. A czy Lewandowski ma plan na siebie po zakończeniu kariery? Czy pozostanie w branży piłkarskiej?

Tych pomysłów jest wiele. Na pewno kiełkuje pomysł stworzenia takiej instytucji, która by była miejscem przekazywania wiedzy trenerom. Ale nie tylko mojej wiedzy. Żeby do Polski przyjeżdżały osoby zza granicy i też się dzieliły tym co wiedzą – powiedział Robert Lewandowski.

Źródło: WP Sportowefakty, fot. Depositphotos

Avatar photo
Dominik Kwaśnik

Z portalem Crowdmedia.pl związany jestem od 2020 roku jako autor artykułów i wydawca. Współpracowałem także z portalem Wiadomo.co, gdzie budowałem dział sportowy, tworząc newsy, reportaże i felietony o tematyce sportowej. W 2019 roku pracowałem też w grupie Iberion, gdzie tworzył artykuły newsowe. W przeszłości współtwórca i autor tekstów (recenzje, wywiady, artykuły specjalistyczne) dla bloga literacko kulturalnego Bookznami.pl. Mam też doświadczenie jako reporter radiowy z praktyk w internetowym Radiu WWW, dla którego przygotowywałem relacje z wydarzeń kulturalnych.

Z wykształcenia – polonista i filmoznawca, absolwent warszawskiego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Uczęszczał do Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie. Przedsiębiorca, od blisko 10 lat prowadzący firmę zajmującą się różnego rodzaju pracami graficznymi - od przygotowywania kreacji reklamowych po skład książek. Po godzinach – współtwórca vloga o tematyce piłkarskiej „Zielony Stolik”, gdzie odpowiadam też za montaż wideo. Miłośnik dobrej książki, dobrego filmu i dobrego meczu, pasjonat historii i podróży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *