TVN zaskoczyło widzów, stacja rezygnuje z popularnego show! Wkrótce w ramówce pojawi się nowy format

Kolejne duże zmiany w ramówce TVN! Po ośmiu latach z anteny znika jeden z popularnych programów. Wiosną w ramówce pojawi się za to nowy format.

TVN rezygnuje z popularnego show

Ta decyzja mocno zaskoczyła widzów TVN. Po ośmiu sezonach z anteny zniknie popularne kulinarne show „MasterChef Junior”.

Stacja zadecydowała o zakończeniu formatu, w którym dzieci od sześciu do trzynastu lat prezentowały swoje kulinarne talenty. Program zadebiutował w 2016 roku. Przez osiem sezonów młodzi uczestnicy rywalizowali o oceny jurory, w skład którego wchodzili Michel Moran, Anna Starmach i Mateusz Gessler, zastąpiony w ostatnich dwóch sezonach przez Tomasza Jakubiaka.

Finał ósmej edycji „MasterChef Junior” wyemitowano w maju 2023 roku. Co ciekawe, show zyskało widownię względem poprzedniego sezonu. Mimo to w TVN zapadła decyzja o zakończeniu programu. Kolejnego sezonu dziecięcego „MasterChefa” nie będzie.

Nie oznacza to, że w ramówce pozostanie pustka. Na początku 2024 roku TVN pokaże nową odsłonę „MasterChefa” – z udziałem nastoletnich uczestników.

Zapadła decyzja o inwestycji w ramówkę w styczniu i lutym. Wtedy pojawią się programy „Zacznijmy odNowa” i „MasterChef” dla nastolatków – przekazała w rozmowie z portalem WirtualneMedia Lidia Kazen, szefowa kanału TVN.

Nowy kulinarny format

Poszukiwania uczestników nowego show już trwają. Tym razem swoimi kulinarnymi talentami będą popisywać się osoby w wieku pomiędzy 13 a 17 rokiem życia.

Za duży dla Juniora, za mały dla Seniora? Za to w sam raz na „MasterChefa” dla nastolatków! Po dwunastu edycjach „MasterChefa” i ośmiu sezonach „MasterChefa Juniora” nadszedł czas, by wybrać najlepszego kucharza wśród młodzieży w TVN – tak stacja zachęca do udziału w castingu. Na ten moment nie wiadomo, czy w nowym programie pozostaną obecni jurorzy: Anna Starmach, Michel Moran i Tomasz Jakubiak, czy młodych kucharzy oceni zupełnie nowa ekipa.

„MasterChef Junior 8” był emitowany na antenie TVN w niedziele od 5 marca do 7 maja 2023 roku. Jak podaje serwis WirtualneMedia.pl, średnia widownia premierowych odcinków wyniosła 1,09 mln osób. W porównaniu do pokazywanego rok wcześniej siódmego sezonu, program zyskał 20 tys. widzów.

Źródło: WirtualneMedia.pl

Avatar photo
Dominik Kwaśnik

Z portalem Crowdmedia.pl związany jestem od 2020 roku jako autor artykułów i wydawca. Współpracowałem także z portalem Wiadomo.co, gdzie budowałem dział sportowy, tworząc newsy, reportaże i felietony o tematyce sportowej. W 2019 roku pracowałem też w grupie Iberion, gdzie tworzył artykuły newsowe. W przeszłości współtwórca i autor tekstów (recenzje, wywiady, artykuły specjalistyczne) dla bloga literacko kulturalnego Bookznami.pl. Mam też doświadczenie jako reporter radiowy z praktyk w internetowym Radiu WWW, dla którego przygotowywałem relacje z wydarzeń kulturalnych.

Z wykształcenia – polonista i filmoznawca, absolwent warszawskiego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Uczęszczał do Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie. Przedsiębiorca, od blisko 10 lat prowadzący firmę zajmującą się różnego rodzaju pracami graficznymi - od przygotowywania kreacji reklamowych po skład książek. Po godzinach – współtwórca vloga o tematyce piłkarskiej „Zielony Stolik”, gdzie odpowiadam też za montaż wideo. Miłośnik dobrej książki, dobrego filmu i dobrego meczu, pasjonat historii i podróży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *