Szokująca reakcja księdza na sukces Piotra Żyły. Aż splunął. „Po prostu wstrętne! I to jest facet?”

Michał Woźnicki znów dał o sobie znać. Tym razem kontrowersyjny ksiądz ostro się wkurzył na widok trenera Piotra Żyły.

Skandalista Woźnicki

Michał Woźnicki to były salezjanin – ze zgromadzenia został wydalony w sierpniu 2018 roku. Jako suspendowany kapłan ma zakaz sprawowania sakramentów, w tym odprawiania mszy świętej. Woźnicki jednak ignoruje zakazy i regularnie msze odprawia, a do sieci często trafiają nagrania jego oburzających homilii.

Suspendowany ksiądz dał już niejeden „popis” – a to obraził dziennikarza „Gazety Wyborczej”, a to nazwał Benedykta XVI „tchórzliwym Niemcem”, a to obraził wiernych, którzy nie wiedzieć czemu, wciąż pojawiają się na odprawianych przez niego mszach.

Niedawno pisaliśmy o jego kazaniu, w którym krytykował parafian za złą interpretację kolędy, a przy okazji skarżył się, że prawie nikt nie zaprosił go na wizytę. – Na jakiej podstawie od Bożego Narodzenia mija tyle, a od Trzech Króli tyle, ile mija oktawa i tylko dwie osoby z czcigodnych wiernych pomyślały, „kiedy ksiądz do mnie przyjdzie”? W sobotę mnie nie ma, w Gietrzwałdzie jestem. Powiedzą niektórzy, że na niedzielę chcieli księdza zaprosić, ale księdza nie było – grzmiał.

Tatuaże trenera wkurzyły Woźnickiego

Tym razem Woźnicki wpadł w szał. Powód? Trener Piotra Żyły, Thomas Thurnbichler. Podczas najnowszego kazania ksiądz nawiązał do świata sportu i zaatakował szkoleniowca. Jako pretekst posłużył mu temat wyglądu i zachowania mężczyzn.

— Polak zdobywa mistrzostwo świata, a ten, który się z nim cieszy, trener: tu tatuaż, tu tatuaż — mówił ksiądz Woźniacki, pokazując na swoje dłonie. — Patrzeć na to nie można. Tfu! — rzucił i splunął z ambony, co widać na nagraniu. — To jest obrzydliwe, to jest po prostu wstrętne. I to facet jest? — dodał.

Thomas Thurnbichler wyróżnia się na tle trenerów innych reprezentacji – szkoleniowiec polskich skoczków ma ciało pokryte tatuażami i charakterystyczne tunele w uszach. 33-latek – pomimo zaledwie kilku miesięcy pracy z Kamilem Stochem, Piotrem Żyłą czy Dawidem Kubackim – już odniósł kilka sukcesów z naszą kadrą, ze złotym medalem mistrzostw świata Żyły na czele.

Źródło: fakt.pl

Jedna odpowiedź na Szokująca reakcja księdza na sukces Piotra Żyły. Aż splunął. „Po prostu wstrętne! I to jest facet?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *