Dawno nie widzieliście tak wkurzonego księdza. Wszystko przez parafiankę i jej pomysł dotyczący…ministranta

Suspendowany ksiądz Michał Woźnicki znów dał o sobie znać. Tym razem do sieci trafiło nagranie, na którym ostro zrugał jedną z parafianek.

Woźnicki wciąż obraża

Michał Woźnicki to były salezjanin – ze zgromadzenia został wydalony w sierpniu 2018 roku. Jako suspendowany kapłan ma zakaz sprawowania sakramentów, w tym odprawiania mszy świętej. Woźnicki jednak ignoruje zakazy i regularnie msze odprawia, a do sieci często trafiają nagrania jego oburzających homilii.

Suspendowany ksiądz dał już niejeden „popis” – a to obraził dziennikarza „Gazety Wyborczej”, a to nazwał Benedykta XVI „tchórzliwym Niemcem”, a to obraził wiernych, którzy nie wiedzieć czemu, wciąż pojawiają się na odprawianych przez niego mszach.

Ostatnio pisaliśmy o jego kazaniu, w którym krytykował parafian za złą interpretację kolędy, a przy okazji skarżył się, że prawie nikt nie zaprosił go na wizytę. – Na jakiej podstawie od Bożego Narodzenia mija tyle, a od Trzech Króli tyle, ile mija oktawa i tylko dwie osoby z czcigodnych wiernych pomyślały, „kiedy ksiądz do mnie przyjdzie”? W sobotę mnie nie ma, w Gietrzwałdzie jestem. Powiedzą niektórzy, że na niedzielę chcieli księdza zaprosić, ale księdza nie było – grzmiał.

Niestosowna propozycja?

Tym razem o Woźnickim jest głośno za sprawą werbalnego ataku na jedną z parafianek. Ksiądz zrugał kobietę, która zaprosiła go do siebie na wizytę duszpasterską. Chciała, aby duchowny przyjechał do niej sam, bez obecności ministranta. Propozycja ta bardzo go rozwścieczyła.

– Czcigodne wierne, które konfabulują, wymyślają, zmieniają rzeczywistość albo po nocy będą księdzu pisać durne wiadomości o kolędzie. Żeby ksiądz przyszedł bez ministranta. Po co!? Na randkę się umawiaj z księdzem w innych okolicznościach, a kolęda jest wizytą duszpasterską – powiedział ks. Woźnicki.

– To było niestosowne. Kolęda to nie jest wizyta towarzyska, która by miała charakter randki. A to napisanie ma charakter, jakby się chcieć umówić na randkę z księdzem we własnym domu. Może ktoś nie ma doświadczenia w przyjmowaniu księdza, natomiast czcigodnym wiernym jest wiadomo, że chodzę po kolędzie z ministrantem. Z tego względu, że ta wizyta ma charakter uroczysty – tłumaczył podczas porannej mszy.

https://www.youtube.com/watch?v=fPj8ptuREVo&embeds_euri=https%3A%2F%2Fwww.o2.pl%2F&feature=emb_logo

Źródło: o2.pl

2 Odpowiedzi na Dawno nie widzieliście tak wkurzonego księdza. Wszystko przez parafiankę i jej pomysł dotyczący…ministranta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *