Dobrze słyszymy? Ks. Michał Woźnicki ostro o Benedykcie XVI. „Tchórzliwy Niemiec!”

Ks. Michał Woźnicki podczas odprawianej przez siebie mszy świętej wszedł na temat zmarłego ostatniego dnia 2022 r. papieża-emeryta Benedykta XVI. Wyliczał też „zbuntowane umysły” w Watykanie. W tym gronie znalazł się m.in. Jan Paweł II.

Ks. Michał Woźnicki wzbudza kontrowersje

Ks. Michał Woźnicki, wyrzucony ze zgromadzenia Salezjan w Poznaniu, nadal odprawia msze. Prowadzi transmisje, które publikowane są w mediach społecznościowych. O nowym video zrobiło się szczególnie głośno. Powód? Kapłan atakuje w nim zmarłego niedawno papieża-emeryta.

Duchowny zabrał głos w sprawie śmierci papieża-seniora Benedykta XVI. Określił go mianem „wilka w owczej skórze”. Przypomnijmy, że jego nabożeństwo pogrzebowe nie odbędzie się w tradycyjnym rycie rzymskim, czyli po łacinie i tyłem do wiernych, co bardzo nie podoba się polskiemu księdzu.

– Ma za swoje! Dziad! Tchórzliwy Niemiec! – grzmi kapłan na nagraniu.

Oberwało się jednak i innym „zbuntowanym umysłom”. Co ciekawe, do tych zaliczył Jana Pawła II, Jana Pawła I czy Pawła VI. Papież Franciszek to zaś w oczach polskiego księdza „tyran” z „obłąkanymi dyrektywami”.

To nie pierwszy raz, gdy ksiądz atakuje papieża

To jednak nie pierwszy raz, gdy ks. Woźnicki atakuje papieża Franciszka, hierarchów Kościoła katolickiego i zakonników. Już w trakcie epidemii koronawirusa organizował msze święte, podczas których wielokrotnie interweniowała policja. W efekcie zbuntowany kapłan został wyrzucony z zakonu, do którego należał, i suspendowany. Problem w tym, że nadal pozostał aktywny jako kapłan i transmituje swoje msze św. przez internet.

Ks. Michał Woźnicki ostatnio skrytykował też wierną, która szeptem mówiła coś do siedzącego obok mężczyźnie. Zdaniem duchownego to „zbrodnia”. Jak dodał, bezwzględną ciszę w kościele podczas mszy św. powinny zachować też małe dzieci.

To jednak nadal nie wszystko. Kilka dni wcześniej nie podobał się sposób siedzenia pewnej kobiety. Powiedział, że ta się „kolibie”. – I pytanie, co ja mam w takim momencie robić? Na pewno nie przypatrywać się zbytnio, bo widok nie jest zbyt zachęcający – mówił.

https://www.youtube.com/watch?v=IwkmX1BI4is&feature=emb_title

Źródło: Youtube

Jacek Walewski

Od wielu lat publikuję artykuły na różne tematy: począwszy od polityki, ekonomii i nowych technologii po popkulturę. W przeszłości współpracowałem z m.in. Magazynem Gitarzysta czy Esensja.pl Obecnie oprócz pisania dla Crowd Media, publikuję swoje artykuły na Bitcoin.com i Cryps.pl Jestem autorem tysięcy artykułów dot. wyżej wspomnianych kwestii.
Politykę poznawałem "od kuchni", współpracując z posłem Mirosławem Suchoniem (Polska 2050) i posłanką Mirosławą Nykiel (PO). Działałem także społecznie w Polskim Stowarzyszeniu Bitcoin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *