Neo-Nówka bezlitosna dla Agaty Dudy. Wszystko przez TĘ grafikę z pierwszą damą w roli głównej

Agata Duda już ósmy rok pełni rolę pierwszej damy, o czym poinformowała kancelaria prezydenta. Kabaret Neo-Nówka nie pozostawił tego bez komentarza.

Milcząca pierwsza dama

Choć już bliżej niż dalej końca drugiej kadencji Andrzeja Duda i potencjalni następcy w szeregach PiS-u już przebierają nogami w nadziei, że to ich wytypuje prezes na kandydata na prezydenta, wciąż nie wiemy specjalnie dużo o pierwszej damie RP. I już się nie dowiemy. Prezydentowa w ciągu ostatnich lat milczała w sprawach najważniejszych, sprawach społecznych, niestety także tych dotyczących kobiet.

Znakomicie działalność Agaty Dudy skomentował Jerzy Kryszak w jednym z programów Kuby Wojewódzkiego. Showman zapytał satyryka, dlaczego nie parodiuje żony prezydenta. – Wychodzisz, nic nie mówisz i wtedy jest Agata Duda – wypalił Kryszak, a niejeden widz udławił się ze śmiechu spożywaną kolacją.

Milczenie Agaty Dudy ostro skomentowała swego czasu też Dorota Welman. Dziennikarka odmówiła nawet przeprowadzenia wywiadu z prezydentową – Jeśli ktoś nie wykorzystuje żadnej swojej szansy, tylko pełni funkcje czysto reprezentacyjne, pokazuje się, kiedy musi, albo wyjeżdża z biurem podróży ze swoim mężem po całym świecie, to w ogóle mnie nie interesuje, co ma do powiedzenia. I nie dotyczy to tylko jednej opcji politycznej – żeby była jasność – mówiła w rozmowie z Agatą Młynarską.

Neo-Nówka kpi z Agaty Dudy

W niedzielę 5 sierpnia kancelaria prezydenta zamieściła wpis opatrzony grafiką, w którym poinformowała, że Agata Duda już ósmy rok działała w roli pierwszej damy. „Jak w ciągu siedmiu lat prezydentury męża, tak i w ostatnim roku Agata Kornhauser–Duda angażowała się w działania poświęcone sprawom dzieci i młodzieży oraz edukacji, w tym nauczaniu polonijnemu, podkreślając znaczenie kształcenia jako kluczowego elementu rozwoju społeczeństwa” – napisano na oficjalnej stronie prezydenta RP.

Takiej okazji nie mogła przepuścić Neo-Nówka. Kabaret zamieścił na Twitterze oficjalną grafikę ze strony prezydent.pl z własnym komentarzem. – Perfekcyjny żart powinien być śmieszny, trafny i błyskotliwy. Może zawierać elementy absurdalne, ale również poważne. Najlepiej gdy jest podszyty ironią i pokazuje duży dystans do siebie. Tutaj mam to wszystko – napisała Neo-Nówka w Twitterze.

Źródło: Twitter

1 Odpowiedzi na Neo-Nówka bezlitosna dla Agaty Dudy. Wszystko przez TĘ grafikę z pierwszą damą w roli głównej

  1. Piotr pisze:

    I ty możesz coś zrobić dla ryżego. Mniej niż zero. To tym pozal się Boze spiwali rockmani?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *