Kabaret bezlitosny dla Dudy i Morawieckiego. TEN skecz ubawił widownię do łez

Kabareciarze nadal nie odpuszczają władzy. Tym razem z polityków zakpił „Kabaret na żywo. Młodzi i moralni”. Artyści odegrali scenki rozmów między Andrzejem Dudą a Mateuszem Morawieckim, czym rozbawili publiczność do łez.

Kabaret kpi z władzy

Polska polityka daje kabareciarzom nieskończoną inspirację do tworzenia skeczów.

Kpin z polityków jest coraz więcej. Tym razem w obóz władzy uderzył kabaret „Młodzi i moralni”, który odegrał skecz „Andrzej – Rumunia”. Artyści zaprezentowali w scence, jak mogą wyglądać rozmowy Andrzeja Dudy i Mateusza Morawieckiego.

Zobaczymy co z tobą, ja to na stówę będę. Ciekawe, kto będzie po tobie, może czas na czarnoskórego premiera. Ty wiesz, z kim ty rozmawiasz? Z prezydentem, a jakby u nas w kraju nie było demokracji, to ja bym był królem. To dlatego prezes chce zniszczyć demokrację, żebym był tym królem – mówił sceniczny prezydent, budząc śmiech widowni.

Kabaret poruszył też temat wielkiej defilady wojskowej, którą władza zorganizowała w Warszawie z okazji Święta Wojska Polskiego. Pojawił się wątek śmigłowców i ośmiu gwiazdek, czyli symbolu anty-PiS.

Kto pozwolił, żeby na niebie poleciało osiem śmigłowców w jednym szeregu. Pięć, przerwa trzy. Przecież to jest czytelne, macie w wojsku ruch ośmiu gwiazdek (…) Ktoś panuje nad tym burdelem? – pytał ucharakteryzowany na premiera Robert Górski. Nie zabrakło też nawiązania do obsesji obozu władzy na punkcie Donalda Tuska.

Jeszcze się na koniu nauczę jeździć i w ogóle wszystkim kopary opadną, szczególnie prezesowi. Wszyscy będą myśleli, że to Tusk wchodzi cały na biało, a to ja – rzucił „prezydent”.

Znikające kabarety

Choć publiczności żarty się podobały, na widowni było mnóstwo śmiechu, to Polsat nie zdecydował się umieścić skeczu w sieci. To już kolejny taki przypadek. Wcześniej z polsatowych profilów w sieci zniknął skecz „Sklep zoologiczny” Kabaretu Młodych Panów, gdzie papuga wykrzykiwała wulgarne hasła pod adresem władzy.

To jest decyzja Telewizji Polsat, która realizowała program i ma 100 proc. praw do materiału. Cały szum, który powstał wokół skeczu, świadczy tylko o tym, że temat jest prawdziwy i ukazuje realia społeczeństwa oraz walki, która się w nim toczy – skomentowali artyści. Pod koniec sierpnia ocenzurowano też występy Kabaretu Skeczów Męczących. Wycięto żarty z władzy, m.in. Jacka Sasina.

– Na profilu kabaretu w mediach społecznościowych pojawiły się pytania, czemu nie wyemitowano skeczów, których fragmenty pojawiły się w zwiastunie i na zdjęciach promujących wydarzenie. Jedyne, co możemy powiedzieć, to że przekazaliśmy materiał do Polsatu w całości. To decyzja stacji, żeby wyemitować go w takiej formie, w jakiej pojawił się na antenie – skomentował Karol Golonka z kieleckiego kabaretu w rozmowie z serwisem teleshow.wp.pl.

Avatar photo
Dominik Kwaśnik

Z portalem Crowdmedia.pl związany jestem od 2020 roku jako autor artykułów i wydawca. Współpracowałem także z portalem Wiadomo.co, gdzie budowałem dział sportowy, tworząc newsy, reportaże i felietony o tematyce sportowej. W 2019 roku pracowałem też w grupie Iberion, gdzie tworzył artykuły newsowe. W przeszłości współtwórca i autor tekstów (recenzje, wywiady, artykuły specjalistyczne) dla bloga literacko kulturalnego Bookznami.pl. Mam też doświadczenie jako reporter radiowy z praktyk w internetowym Radiu WWW, dla którego przygotowywałem relacje z wydarzeń kulturalnych.

Z wykształcenia – polonista i filmoznawca, absolwent warszawskiego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Uczęszczał do Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie. Przedsiębiorca, od blisko 10 lat prowadzący firmę zajmującą się różnego rodzaju pracami graficznymi - od przygotowywania kreacji reklamowych po skład książek. Po godzinach – współtwórca vloga o tematyce piłkarskiej „Zielony Stolik”, gdzie odpowiadam też za montaż wideo. Miłośnik dobrej książki, dobrego filmu i dobrego meczu, pasjonat historii i podróży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *