Kabareciarz pokazał, jak wyglądają programy TVP. Internauci nie mają wątpliwości, z kogo zadrwił. „Kłeczek jak malowany”

Rafał Rutkowski opublikował w mediach społecznościowych skecz, w którym parodiuje rozmowę w programie TVP. Internauci szybko dopatrzyli się, że bohaterem skeczu jest Miłosz Kłeczek.

Skecz o TVP

Rafał Rutkowski, aktor i kabareciarz, opublikował w mediach społecznościowych filmik, na którym wraz z stand-uperem Łukaszem Lodkowskim parodiują rozmowę w TVP. Choć trudno powiedzieć, że słowo „parodiuje” tu pasuje, bo programy TVP, które prowadzi Miłosz Kłeczek, Magdalena Ogórek i inne gwiazdy prorządowej telewizji, same w sobie są kabaretem.

Skecz jest zatytułowany „Klasyczna rozmowa w TVP”.

Rutkowski gra prezentera telewizji, Lodkowski – gościa, profesora entomologii z Uniwersytetu Warszawskiego. Prowadzący z TVP nie daje swojemu gościowi dojść do słowa, upomina go, by mu nie przerywał.

Niby profesor, a jednak z kindersztubą jest na bakier – mówi prowadzący. – Teraz chcecie, żebyśmy jedli owady, a za chwilę, żeby homoseksualiści adoptowali dzieci, a w przedszkolach uczyli masturbacji! – grzmi w stronę zdezorientowanego profesora i nakręca się coraz bardziej.

– Pan nie zachowuje się, jak agent obcego wywiadu! A to jest faszyzm! Powiem panu, Hitler lepiej wypowiadał się o Polsce niż pan! – krzyczy prezenter, nagle zaczyna śpiewać „Boże, coś Polskę”, aż w końcu dostaje sygnał, że czas programu się skończył.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Rafał Rutkowski (@rutekrutkowski)

Nagranie przypadło do gustu internautom. „Niestety ponad 30% dorosłych obywateli tego kraju nie zrozumie tego”, „Brakowało tylko klasycznego nawiązania do Tuska”, „I ani słowa o Tusku? To nie prawdziwa TVP”, „Weźcie im nie podpowiadajcie”, „Byłoby śmieszne, gdyby nie było prawdziwe” – piszą w komentarzach pod filmem. Internauci szybko dopatrzyli się, o kogo chodzi w tym skeczu.

„Wypisz, wymaluj Kłeczek”, „Genialne. Kłeczek jak malowany” – wskazują w komentarzach.

Kłeczek i awantury

Miłosz Kłeczek to jedna z twarzy TVP „dobrej zmiany”. Za wiele z obiektywnym dziennikarstwem nie ma wspólnego, ale doskonale sprawdza się w przekazywaniu narracji obozu rządzącego. Chętnie prowokuje też awantury w swoich programach.

W jednym z odcinków programu „Minęła 20” Kłeczek powiedział Piotrowi Borysowi z PO, że ta paria nie porozumiała się z Berlinem w sprawie relokacji migrantów.

Proszę mnie nie obrażać. Pan jest funkcjonariuszem PiS. Niech pan mnie nie obraża, rozumie pan? Szczujecie Polaków, że jesteśmy Niemcami i wyklucza nas pan ze wspólnoty – odparł polityk PO.

Kilka dni później dał na antenie kolejny popis. Zadał Robertowi Kropiwnickiemu z PO pytanie o migrację z postawioną tezą – „dlaczego PO chce wpuszczenia do Polski nielegalnych imigrantów”. Kropiwnicki próbował wyjaśnić, że nie jest to prawda, ale próby te były przerywane przez pracownika TVP.

To jest nieprawdziwe pytanie z tezą. Nie chcemy nielegalnych imigrantów – mówił polityk.

Stwierdzam fakt. Chcecie wpuszczenia nielegalnych imigrantów. Pytam wprost – odpowiadał, niczym zdarta płyta, Kłeczek. Polityk PO zasugerował mu, żeby był cicho i posłuchał odpowiedzi.

Niech pan siedzi cicho, gdy ja zadaję pytanie – odparł bezczelnie pracownik TVP.

Avatar photo
Dominik Kwaśnik

Z portalem Crowdmedia.pl związany jestem od 2020 roku jako autor artykułów i wydawca. Współpracowałem także z portalem Wiadomo.co, gdzie budowałem dział sportowy, tworząc newsy, reportaże i felietony o tematyce sportowej. W 2019 roku pracowałem też w grupie Iberion, gdzie tworzył artykuły newsowe. W przeszłości współtwórca i autor tekstów (recenzje, wywiady, artykuły specjalistyczne) dla bloga literacko kulturalnego Bookznami.pl. Mam też doświadczenie jako reporter radiowy z praktyk w internetowym Radiu WWW, dla którego przygotowywałem relacje z wydarzeń kulturalnych.

Z wykształcenia – polonista i filmoznawca, absolwent warszawskiego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Uczęszczał do Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie. Przedsiębiorca, od blisko 10 lat prowadzący firmę zajmującą się różnego rodzaju pracami graficznymi - od przygotowywania kreacji reklamowych po skład książek. Po godzinach – współtwórca vloga o tematyce piłkarskiej „Zielony Stolik”, gdzie odpowiadam też za montaż wideo. Miłośnik dobrej książki, dobrego filmu i dobrego meczu, pasjonat historii i podróży.

1 Odpowiedzi na Kabareciarz pokazał, jak wyglądają programy TVP. Internauci nie mają wątpliwości, z kogo zadrwił. „Kłeczek jak malowany”

  1. Piotr pisze:

    Kiedy skecz o ryżym świrze i jego najnowszych pomysłach, likwidacji tego, likwidacji tamtego? Czyżby R. Górski się bal? Nie może być. Swoją drogą najlepiej dla Polski i Polaków byłoby, gdyby ryży świr udał się na wycieczkę na Marsa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *