Genialna inicjatywa Donalda Tuska. „Chcę znowu wrócić do Was”

Donald Tusk zameldował częściowe wykonanie zadania i zaprosił wszystkich na najsławniejszą dzielnicę wyborczą w Polsce.

Donald Tusk zamieścił w mediach społecznościowych nagranie. Opozycyjny kandydat na premiera przypomniał na początku cztery zasady z jakimi szedł do wyborów. – Pamiętacie? Zwyciężymy, rozliczymy, naprawimy ludzkie krzywdy i pojednamy. Pierwszy punkt, dzięki wam, został załatwiony – mówi lider PO.

Taki krótki meldunek. Rozmowy idą świetnie. Jesteśmy przygotowani do utworzenia rządu. Ja mogę mówić tylko i wyłącznie dobre rzeczy o partnerach, z którymi rozmawiam – podkreślił.

Donald Tusk dodał, że stęsknił się za wyborcami, którzy dali zwycięstwo demokratycznej opozycji. – Gabinety, gabinetami. Rozmowy, rozmowami. Ale chcę znowu wrócić do Was. Uczciwie opowiedzieć o wszystkim co się działo w ostatnich dniach i oczywiście odpowiedzieć na wszystkie Wasze pytania. Będę we Wrocławiu w Jagodnie w poniedziałek – zapowiedział.

Internauci pod wpisem Donalda Tuska są zachwyceni pomysłem na odwiedzenie najsłynniejszego osiedla w Polsce. Przypominają mu także o rozliczeniu odchodzącej władzy. – Żadnych grubych kresek – apelują.

Symbol zwycięstwa i determinacji

Wrocławskie Jagodno to symbol ogromnej determinacji Polaków. Mieszkańcy dzielnicy stali po sześć godzin w kolejce do lokalu wyborczego, a ostatni głosujący wyszli z niego o 3 nad ranem. Można powiedzieć, że to pierwsze miejsce w Polsce, gdzie odbyły się wybory dwudniowe – Z taką sytuacją nie mieliśmy jeszcze do czynieniamówiła Magdalena Pietrzak, sekretarz Państwowej Komisji Wyborczej i szefowa Krajowego Biura Wyborczego.

Cała sytuacja i atmosfera wyborcza panująca na osiedlu poruszyła pracowników i właścicieli pizzerii Mania Smaku, którzy w sumie zaserwowali kolejkowiczom 300 pizz. Na drugi dzień do restauracji zaczęły spływać zamówienia z całej Polski. Klienci płacili i… nie chcieli odbierać pizzy.

Pizzeria przyjęła także potężną falę hejtu od zawiedzionych wyborców PiS. Pracownicy usłyszeli, że są ruskimi onucami, agentami niemieckimi, wysłannikami nowej władzy, oszustami, złodziejami.

N terenie Jagodna wygrała Koalicja Obywatelska. Na drugim miejscu uplasowała się Nowa Lewica, a podium domykała Trzecia Droga. PiS zdobyło tam tylko 6 proc. głosów.

Bartosz Wiciński

Polityką zainteresowałem się w momencie wybuchu afery Rywina. 12 lat temu założyłem bloga politycznego na prawicowej platformie Salon24.pl. Popełniłem tam ponad 400 wpisów i toczyłem pierwsze potyczki słowne z całą rzeszą wyborców PiS. Jak to w życiu blogera bywa, raz wychodziły lepsze teksty, a raz gorsze. Salon24.pl to była dobra szkoła. W CrowdMedia.pl zaczynałem od pisania własnych artykułów o polityce. Teraz zajmuje się głównie opisywaniem newsów, czego musiałem się sam nauczyć. Z wykształcenia jestem księgowym, ale nigdy do żadnej kratki nie wpisałem ani jednej cyferki.

Jedna odpowiedź na Genialna inicjatywa Donalda Tuska. „Chcę znowu wrócić do Was”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *