Rozdawali darmową pizzę w wyborczej kolejce. Teraz Pizzeria Mania Smaku mierzy się z niesamowitym hejtem

Pracownicy wrocławskiej pizzerii, która poczęstowała pizzami wyborców najdłuższej kolejki wyborczej w Polsce, doczekali się przykrej odpowiedzi za swój szlachetny czyn. Są wyzywani m.in. od „ruskich onuc”.

Pizzeria Mania Smaku

Pizzeria Mania Smaku jest dziś znana na cały kraj. Powód? W dniu wyborów jej pracownicy przywieźli stojącym w rekordowo długiej kolejce do lokalu wyborczego osobom łącznie 300 pizz.

Wszystko działo się na wrocławskim osiedlu Jagodno. Następnego dnia do restauracji zaczęły spływać zamówienia z całej Polski. Klienci zachowywali się jednak… dziwnie. Płacili, ale potem nie chcieli odbierać placków. Była to akcja w podzięce na gest Manii Smaku.

Mateusz Grzęda, właściciel pizzerii, podkreślał, że cała akcja w dniu wyborów nie była „na pokaz” i on sam nie chce teraz na niej zarabiać.

– Nie róbcie takich zamówień, bo głupio nam, a naprawdę nie zrobiliśmy nic wielkiego. Prosimy, abyście wysłali lepiej tę kasę na jakiś fajny cel, na dzieciaki, na potrzebujących. Nam zupełnie wystarczy wspaniała satysfakcja, że mogliśmy pomóc wspaniałym Polakom – przekazał i dodał, że pieniądze, które otrzymał po wyborach przeznaczy na cele charytatywne.

Ryskie onuce i placki opłacone przez Niemców

Potem było mu już chyba przykro. „Problem” bowiem w tym, że na terenie Jagodna wygrała Koalicja Obywatelska. Na drugim miejscu uplasowała się Nowa Lewica, a podium domykała Trzecia Droga. PiS zdobyło tam tylko 6 proc. głosów. Wygląda więc na to, że pizzeria poczęstowała głownie wyborców antyPiS.

„W lawinie pięknych słów rzeczy, jakie nam w ostatnich dniach piszecie, coraz częściej – z gigantycznym natężeniem dzisiaj – otrzymujemy takie komentarze, wiadomości. Po ludzku jest nam smutno, bo kochamy ten kraj, kochamy ludzi, tak bardzo wierzymy w ludzką solidarność, dobro oraz bezinteresowność. A w ostatnich godzinach usłyszeliśmy już, że jesteśmy: rus… onucami, agentami niemieckimi, wysłannikami nowej władzy, oszustami, złodziejami. Że pizzę na Jagodno nie my dostarczyliśmy, tylko zapłacił nam za nie niemiecki rząd. No i tych ludzi zwieziono tam jakimiś autobusami” – czytamy na profilu facebookowym restauracji.

Pracownicy zaapelowali też o wzajemny szacunek: „Przez lata staraliśmy się unikać politycznych tematów, bo prowadzimy biznes, bo mamy Wam dawać pizzę, a nie swoje przemyślenia. Kiedy jednak polityka lub jej efekty dotykają nas bezpośrednio, nie chcemy milczeć. Chcemy sprzeciwić się chamstwu, brakowi szacunku i obrażaniu – nas, naszych klientów, wrocławian. U nas nie ma na to zgody. Nie ma dla nas znaczenia, kto jest naszym klientem – Niemiec, Francuz, Amerykanin czy Kolumbijczyk. Kobieta, dziecko czy mężczyzna. Każdego szanujemy tak samo, każdemu staramy się zaoferować nasze maniackie ciepło i serdeczność. A przede wszystkim dobrą pizzę”.

Nie wiadomo, kto dokładnie pisze tak straszne komentarze o „onucach” i „złodziejach”. Można odnieść wrażenie, że część elektoratu „pewnej” partii nie może pogodzić się z jej porażką

Źródło: wyborcza.pl

Jacek Walewski

Od wielu lat publikuję artykuły na różne tematy: począwszy od polityki, ekonomii i nowych technologii po popkulturę. W przeszłości współpracowałem z m.in. Magazynem Gitarzysta czy Esensja.pl Obecnie oprócz pisania dla Crowd Media, publikuję swoje artykuły na Bitcoin.com i Cryps.pl Jestem autorem tysięcy artykułów dot. wyżej wspomnianych kwestii.
Politykę poznawałem "od kuchni", współpracując z posłem Mirosławem Suchoniem (Polska 2050) i posłanką Mirosławą Nykiel (PO). Działałem także społecznie w Polskim Stowarzyszeniu Bitcoin.

5 Odpowiedzi na Rozdawali darmową pizzę w wyborczej kolejce. Teraz Pizzeria Mania Smaku mierzy się z niesamowitym hejtem

  1. Michał pisze:

    Bardzo miły i przyjazny gest z ich strony 🙂 . Dobrych i pozytywnych zachowań nie można hejtować,a wręcz przeciwnie powinno być to nagrodzane.

  2. Danka pisze:

    Dla mnie pracownicy pizzerii Mania Smaku przywracają wiarę w ludzi. Wspaniali , cudowni ludzie 👍

  3. Anna pisze:

    Żałosne. Okazali serce a oczywiście hejt. Karmili bez względu na opcję polityczną. A że pis padł to pewnie pisiory teraz żyć im nie dają

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *