Fatalne obrazki na Stadionie Narodowym. Robert Lewandowski i Karol Świderski zeszli już w pierwszej połowie meczu z Turcją. Co z Euro 2024?

Kontuzje naszych napastników!

W poniedziałkowy wieczór reprezentacja Polski zmierzyła się w towarzyskim meczu z Turcją.

Był to zarazem ostatni sparing i próba generalna przed rozpoczynającym się w piątek Euro 2024. Niestety, dobry wynik wynik spotkania (2:1 dla Polski) zszedł na dalszy plan już w pierwszej połowie. Powód? Zdrowie naszych piłkarzy. Najpierw boisko opuścił Karol Świderski, który otworzył wynik spotkania, a kilkanaście minut później selekcjoner Michał Probierz ściągnął z boiska kapitana naszej kadry – los Świderskiego podzielił Robert Lewandowski.

Co dalej? Kibice reprezentacji Polski będą obgryzać paznokcie i czekać na doniesienia o stanie zdrowia naszych napastników. Można zakładać w ciemno, że Karol Świderski i Robert Lewandowski tuż po meczu, a najpóźniej we wtorek rano przejdą szczegółowe badania, po których okaże się czy… nie, nawet nie przejdzie nam te czarny scenariusz przez usta.

Na pierwszy rzut oka wydaje się, że nieco poważniejszy uraz mógł dopaść Karola Świderskiego. Sytuacja, w której piłkarz poczuł ból była kuriozalna. Nasz napastnik strzelił gola, pobiegł w kierunku trybun i w pewnym momencie podskoczył. Gdy wylądował na murawie, od razu skrzywił twarz i zakrył twarz. 27-latek próbował jeszcze „rozbiegać” uraz, ale po chwili usiadł na murawie.

Robert Lewandowski kontuzjowany

Gdy wydawało się, że limit pecha już wykorzystaliśmy, zmieniony został Robert Lewandowski. Wydaje się, że do urazu doszło w jednej z akcji ofensywnych, gdy kapitan kadry ruszył sprintem za Krzysztofem Piątkiem. W pewnym momencie wyraźnie zwolnił, co mogło zwiastować problemy. Po kilku minutach napastnik FC Barcelony siedział na ławce ze smutną miną i opatrunkiem. Komentujący mecz Mateusz Borek i Robert Podoliński stwierdzili, że najprawdopodobniej to jakiś uraz mięśniowy. Oby to było dmuchanie na zimne.

Przypomnijmy, że w piątek w meczu reprezentacji Polski z Ukrainą już w 2. minucie boisko musiał opuścić Arkadiusz Milik. Nasz napastnik doznał urazu w jednym ze starć i będzie musiał przejść artroskopię kolana. Na Euro 2024 nie pojedzie.

** Aktualizacja. Karol Świderski od razu po meczu pojechał do szpitala na rezonans magnetyczny. Wygląda na to, że nasz napastnik ma podkręcony staw skokowy, a jego przerwa w grze potrwa od 3 do 5 dni. Nie ma więc tragedii. Co z Robertem Lewandowskim? Kapitan kadry poczuł „spięcie” i na wszelki wypadek poprosił o zmianę. Trzymajmy kciuki, oby obaj piłkarze byli do dyspozycji na mecz z Holandią, z którą zagramy już w niedzielę.

Źródło: Sport.pl

1 Odpowiedzi na Alarm w reprezentacji Polski! Robert Lewandowski i Karol Świderski kontuzjowani tuż przed Euro 2024

1. endrju pisze:

Przewiduję hejt na Probierza, Lewego i Świdra, na Euro powinni jechać zdrowi zawodnicy, nie tacy, którzy będą mogli zagrać w drugim, czy trzecim meczu, wtedy będzie po ptakach. Probierz nie powołuje zawodników, którzy nie grają, lub grają nieregularnie, a bierze dwóch turystów. Mamy pozamiatane!!!