Minęło kilkadziesiąt sekund i… Dramat reprezentanta Polski, koniec marzeń o EURO. „Trudne dni przed nim”

Polska wygrała z Ukrainą 3:1 w pierwszym z dwóch sparingów przed EURO 2024. Swój osobisty dramat przeżył już na początku meczu Arkadiusz Milik, który doznał kontuzji wykluczającej z udziału w turnieju.

Milik nie jedzie na EURO

7 czerwca w Warszawie reprezentacja Polski zagrała pierwszy sparing przed EURO 2024. Piłkarze Michała Probierza pokonali Ukrainę 3:1 po golach Sebastiana Walukiewicza, Piotra Zielińskiego i Tarasa Romanczuka. Bramkę dla gości zdobył Artem Dowbyk. Ten mecz miał być szansą dla kilku zawodników, którzy nie byli pewni wyjazdu na EURO. Jednym z nich był Arkadiusz Milik.

Napastnik Juventusu przeżył jednak dramat – doznał kontuzji już w 2. minucie meczu i musiał opuścić boisko. Miał świadomość, że turniej mu przepadł. Kamery wychwyciły też emocjonalną reakcję partnerki piłkarza – Agata Sieramska zrozpaczona ukryła twarz w dłoniach.

Na pewno jest to chłopak, który zawsze chciał i był zaangażowany. Ogromny pech, jest to dla niego trudny moment i trudne dni przed nim – powiedział po meczu kapitan kadry Robert Lewandowski.

W 26-osobowej kadrze na mistrzostwa, którą ogłoszono po meczu, nie znaleźli się też Paweł Bochniewicz i Jakub Kałuziński. Oni jednak odpadli ze względów sportowych. Milik nie miał szansy przekonać do siebie selekcjonera. A trzeba pamiętać, że napastnik Juventusu nie był ulubieńcem Probierza. Nie pomagał sobie, prezentując co najwyżej średnią formę w klubie. Na listopadowe zgrupowanie kadry nie został nawet powołany. Nie jest wykluczone, że Probierz i tak by go skreślił. Taka decyzja, choć poparta argumentami, na pewno spotkałaby się z dużą medialną dyskusją. A tak można powiedzieć, że to los podjął za Probierza decyzję.

Zwycięzca zgrupowania

Pech jednego jest szczęściem drugiego. Za kontuzjowanego Milika wszedł na boisko absolutny debiutant, Kacper Urbański. 19-latek, który zaliczył dobrą rundę w Bolonii, pokazał się z bardzo dobrej strony, zagrał odważnie, popisywał się techniką. Został zdecydowanym zwycięzcą tego zgrupowania i teraz będzie miał szansę pokazać swoje umiejętności na EURO.

Ostatni sparing przed turniejem Polacy zagrają w poniedziałek 10 czerwca. Rywalem ekipy Michała Probierza będzie Turcja. EURO rozpoczyna się w piątek 14 czerwca meczem Niemcy – Szkocja. Swój pierwszy mecz – z Holandią – Polska zagra w niedzielę 16 czerwca o 15. W piątek 21 czerwca mecz z Austrią, a 25 czerwca rywalem Biało-Czerwonych będzie Francja. Liczymy, że nie będzie to ostatni mecz ekipy Probierza na tym turnieju.

Avatar photo
Dominik Kwaśnik

Z portalem Crowdmedia.pl związany jestem od 2020 roku jako autor artykułów i wydawca. Współpracowałem także z portalem Wiadomo.co, gdzie budowałem dział sportowy, tworząc newsy, reportaże i felietony o tematyce sportowej. W 2019 roku pracowałem też w grupie Iberion, gdzie tworzył artykuły newsowe. W przeszłości współtwórca i autor tekstów (recenzje, wywiady, artykuły specjalistyczne) dla bloga literacko kulturalnego Bookznami.pl. Mam też doświadczenie jako reporter radiowy z praktyk w internetowym Radiu WWW, dla którego przygotowywałem relacje z wydarzeń kulturalnych.

Z wykształcenia – polonista i filmoznawca, absolwent warszawskiego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Uczęszczał do Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie. Przedsiębiorca, od blisko 10 lat prowadzący firmę zajmującą się różnego rodzaju pracami graficznymi - od przygotowywania kreacji reklamowych po skład książek. Po godzinach – współtwórca vloga o tematyce piłkarskiej „Zielony Stolik”, gdzie odpowiadam też za montaż wideo. Miłośnik dobrej książki, dobrego filmu i dobrego meczu, pasjonat historii i podróży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *