Żurek ostro odpowiada na ataki PiS. TO wideo nie spodoba się Nowogrodzkiej! „Koledzy Ziobry się przestraszyli”

Politycy PiS przekonują, że Waldemar Żurek miał kontakty z… rosyjskim szpiegiem. Minister nie ma wątpliwości, że te zarzuty to oznaka strachu przed rozliczeniami.

Żurek odpowiada na zarzuty PiS

Politycy PiS i sprzyjające im media ruszyły z nową narracją. Według niej Waldemar Żurek miał związek z… rosyjskim szpiegiem Pawłem Rubcowem. Rubcow podawał się za hiszpańskiego dziennikarza Pablo Gonazaleza, w 2022 roku został zatrzymany w związku z podejrzeniem szpiegostwa na rzecz Rosji. W sierpniu 2024 r. został wymieniony w wymianie więźniów między USA i Rosją.

PiS-owcy powołują się na post internauty Jacka Stronga. I to całe źródło. Ale machina ruszyła – post o rzekomych kontaktach Żurka z Rubcowem udostępnił między innymi Michał Woś, Przemysław Czarnek nagrał całe wideo i domaga się wyjaśnień. Typowa strategia Nowogrodzkiej – rzucić oskarżeniem i żądać, że ktoś będzie tłumaczył się z choćby najbardziej kuriozalnego zarzutu.

Waldemar Żurek nagrał odpowiedź – ale nie taką, jakiej spodziewali się w PiS.

No i co moi drodzy, internet się rozgrzał. Widzę, że chłopcy, koledzy Ziobry, się wystraszyli i teraz i obrzucają błotem. Mówią, że miałem kontakty z jakimś Rubcowem. Pudło, panowie – mówi minister na nagraniu. – Wyjdą wasze szwindelki, te duże i te małe. To Zbyszek podaje sobie rękę z Orbanem, najbliższym człowiekiem Putina w Europie. Sami to oceńcie, robimy robotę i do przodu – dodał Żurek.

Kaczyński atakuje

Politycy PiS atakowali poprzedniego ministra sprawiedliwości Adama Bodnara, ale chyba zaczynają za nim tęsknić. Waldemar Żurek nie bawi się bowiem w podchody i mocno ruszył z rozliczeniami afer rządu Zjednoczonej Prawicy. Nic dziwnego, że Jarosław Kaczyński i spółka mocno go atakują.

– Prawo już nie obowiązuje, zostało zniesione. Działalność obecnego ministra sprawiedliwości to drwienie z prawa. Działalność Tuska i tegoż pana to drwiny ze społeczeństwa – grzmiał Jarosław Kaczyński podczas miesięcznicy smoleńskiej. – Te wszystkie przyjęcia z żurkiem to odwoływanie to tej najgorszej, najmarniejszej, najbardziej żałosnej, bezwartościowej części naszego społeczeństwa – dodał prezes PiS.

Avatar photo
Dominik Kwaśnik

Z portalem Crowdmedia.pl związany od 2020 roku jako autor artykułów i wydawca. Współpracował także z portalem Wiadomo.co, w 2019 roku pracował w grupie Iberion, gdzie tworzył artykuły newsowe. W przeszłości współtwórca i autor tekstów (recenzje, wywiady, artykuły specjalistyczne) dla bloga literacko kulturalnego Bookznami.pl. Z wykształcenia – polonista i filmoznawca, uczęszczał do Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie. Miłośnik dobrej książki, dobrego filmu i dobrego meczu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *