Żenady i Antyżenady cz. 8. Pistolecik Ziobry „hitem” tygodnia

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro z pistoletem za paskiem to był hit tygodnia, ale w negatywnym tego słowa znaczeniu.

Żenady

Miejsce 3

Skazany kacap

Gdyby była kategoria „Kuriozum tygodnia” to tam znalazłaby się informacja o skazanym w Rosji zbrodniarzu wojennym. Danił Frolkin był żołnierzem 64. Brygady Strzelców Zmotoryzowanych, która dopuściła się zbrodni wojennych w Ukrainie. Frolkin przyznał się, że zastrzelił 47-letniego mieszkańca wsi Andrijiwka Rusłana Jaremczuka. Rosyjski sąd go skazał, ale nie za morderstwo tylko za… szerzenie dezinformacji.

Dostał 5,5 roku w zawieszeniu. Według brytyjskich mediów, wyrok jest postrzegany jako uciszenie pozostałych żołnierzy z 64. Brygady Zbrodniarzy.

Miejsce 2

Przekaz dnia

Do mediów wyciekł PiS-owski przekaz dnia, który jest jednym wielkim szczuciem na Donalda Tuska i Platformę Obywatelską. W instrukcji zawarto przekaz, że Platforma Obywatelska, która rzekomo zaatakowała Kościół, chce w ten sposób odwrócić uwagę od afery pedofilskiej w jej środowisku politycznym. Politycy PiS mają podkreślać, że Donald Tusk do dzisiaj „nie przeprosił rodziny za działacza PO, który zniszczył życie tego młodego człowieka”. Ponadto mają obwiniać największą partię opozycyjną za śmierć syna Magdaleny Filiks. Tak wygląda totalna zgnilizna moralna.

Miejsce 1

Ziobro z pistoletem

W poniedziałek sieć została zalana zdjęciami i filmikami z ministrem sprawiedliwości w roli głównej. W trakcie konferencji prasowej Ziobro złożył wieniec pod tablicą upamiętniającą ofiary wypadków górniczych. Tak się złożyło, że wiał silny wiatr, który podwiał marynarkę szefa resortu sprawiedliwości, a oczom uczestników zgromadzenia ukazała się broń wsunięta do spodni. Minister tłumaczy się, że wracał po weekendzie do Warszawy i nie mógł zostawić broni w samochodzie, bo tak stanowią przepisy. Eksperci ds. bezpieczeństwa są zdania, że Ziobro podważył w ten sposób kompetencje Służby Ochrony Państwa. Pojawiają się teorie, że zrobił to celowo, żeby dodać sobie szeryfowskiego sznytu.

Antyżenady

Miejsce 3

„Powitanie” ministra

Minister rolnictwa Henryk Kowalczyk zagościł na kieleckich targach AgroTech, a tam „powitali” go rolnicy ze stowarzyszenia „Oszukana wieś” w liczbie 300 osób. Rolnikom nie podoba się nadmierny import zboża z Ukrainy. Najpierw zablokowano ministrowi rolnictwa wejście na targi. Po blokadzie rolnicy udali się na stoisko resortu rolnictwa i tam dali wyraz swojemu niezadowoleniu. Nie obyło się bez krzyków, m.in. „S******aj Dziadu” i „Judasze”. Henryk Kowalczyk został wygwizdany. Rolnicy podkreślają, że najbliższe żniwa zakończą się tragicznie.

Miejsce 2

Myśliwce dla Ukrainy

Polska jako pierwszy kraj na świecie zadeklarowała przekazanie swoich myśliwców MIG-29. Kijów w najbliższych dnia otrzyma na początek cztery sztuki, a kolejne samoloty będą sukcesywnie przekazywane. Polskie Siły Zbrojne posiadają aktualnie 40 takich maszyn. Do polskich myśliwców dołączą także słowackie w liczbie 13 sztuk. Kreml nie krył wściekłości po podjętej decyzji i wydał krótkie oświadczenie w którym napisano, że „samoloty zostaną zniszczone”.

Miejsce 1

Haga dla Putina

Międzynarodowy Trybunał Karny wydał nakaz aresztowania Władimira Putina w związku z podejrzeniem o bezprawną deportację dzieci oraz bezprawny wywóz ludzi z terytorium Ukrainy. – Nakaz aresztowania uczyni z rosyjskiego prezydenta banitę międzynarodowego i utrudni mu podróże zwłaszcza do państw, które należą do MTK – napisało w komentarzu BBC. – Historyczna decyzja, od której rozpocznie się historyczna odpowiedzialność – napisał w mediach społecznościowych prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. – Jestem wdzięczny zespołowi prokuratora Karima Khana, Międzynarodowemu Trybunałowi Karnemu i wszystkim na świecie, którzy pomagają nam w walce o sprawiedliwość – podkreślił.

Nadchodzący tydzień zacznie się najprawdopodobniej od mocnego uderzenia, które zdominuje kilka pierwszych dni. Nie chodzi o kolejną aferę w obozie władzy, ale o obywatelski sondaż przeprowadzony wśród 4 tys. Polek i Polaków, który został przeprowadzony z inicjatywy fundacji Forum Długiego Stołu. Wielki obywatelski sondaż ma dać odpowiedź na pytanie, w jakiej konfiguracji opozycja powinna iść do tegorocznych wyborów. Platforma Obywatelska przebywa na Śląsku, a Donald Tusk planuje po spotkaniu z wyborcami w Bytomiu, kolejne dwa wiece na śląskiej ziemi.

Bartosz Wiciński

Polityką zainteresowałem się w momencie wybuchu afery Rywina. 12 lat temu założyłem bloga politycznego na prawicowej platformie Salon24.pl. Popełniłem tam ponad 400 wpisów i toczyłem pierwsze potyczki słowne z całą rzeszą wyborców PiS. Jak to w życiu blogera bywa, raz wychodziły lepsze teksty, a raz gorsze. Salon24.pl to była dobra szkoła. W CrowdMedia.pl zaczynałem od pisania własnych artykułów o polityce. Teraz zajmuje się głównie opisywaniem newsów, czego musiałem się sam nauczyć. Z wykształcenia jestem księgowym, ale nigdy do żadnej kratki nie wpisałem ani jednej cyferki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *