Zbrodniarz przemówił! Tym razem Putin mówi wprost o ataku na Polskę. „Kolejny sposób na…”

Władimir Putin już nauczył, że wszystkie jego deklaracje należy brać na odwrót. Paradoksalnie więc niepokoją jego słowa, że Rosja nie zamierza atakować Polski.

Władimir Putin przybył do obwodu twerskiego i spotkał się tam z żołnierzami. Poruszył tam kwestię doniesień, jakoby Rosja nie zamierzała zatrzymywać się na Ukrainie w swoich militarnych celach.

Jeśli chodzi o zarzuty, że po Ukrainie planujemy inwazję na Europę, to jest to kompletny nonsens, mający wyłącznie na celu zastraszenie jej ludności, aby zmusić ją do płacenia większych pieniędzy – stwierdził Putin, cytowany przez agencję TASS.

Zbrodniarz mówił też konkretnie o ewentualnym ataku na Polskę.

To kompletna bzdura – stwierdził Putin. – Możliwość ataku na jakieś inne kraje, na Polskę, na kraje bałtyckie, Czesi się boją. Po prostu bzdura. Kolejny sposób na oszukanie swojego społeczeństwa i wyciągnięcie od ludzi dodatkowych wydatków, zmuszenie ich do dźwigania tego ciężaru, to wszystko – opowiadał kremlowski zbrodniarz i tylko żal, że nie jest Pinokiem, bo moglibyśmy wyczytać zamiary z długości jego nosa. Jako dowód, że Rosja nie zamierza atakować NATO, wskazał liczby. Jak powiedział, budżet USA na wojsko wyniósł w 2022 roku około 811 miliardów dolarów, a Rosji – 72 miliardy. Jak stwierdził, biorąc pod uwagę tę dysproporcję, głosy, że Moskwa zaatakuje państwa NATO są „nonsensem”. Trzeba jednak pamiętać, że przed inwazją na Ukrainę Putin i jego zaufani zapewniali, że nie mają złych zamiarów.

Cóż, problem w tym, że Putin i Rosjanie żyją w swoim świecie. Sam kremlowski zbrodniarz mówił na tym samym spotkaniu, że to Ukraina sprowokowała Rosję do ataku, bo rozpoczęła „operację wojskową w Donbasie”. Prawda była taka, że to „zielone ludziki” Putina wywołali wojnę w Donbasie. Opowiadał też, że to nie Rosja zbliżyła się do NATO, jakby usprawiedliwiając swoje agresywne zapędy.

Nikogo nie dotykaliśmy – zbliżali się do nas. Czy może przepłynęliśmy ocean do granic Stanów Zjednoczonych? Nie, oni się do nas zbliżają i byli już blisko. A my co robimy? My po prostu chronimy naszych ludzi na naszych historycznych terytoriach – bredził kremlowski zbrodniarz.

Źródło: Onet

Avatar photo
Dominik Kwaśnik

Z portalem Crowdmedia.pl związany jestem od 2020 roku jako autor artykułów i wydawca. Współpracowałem także z portalem Wiadomo.co, gdzie budowałem dział sportowy, tworząc newsy, reportaże i felietony o tematyce sportowej. W 2019 roku pracowałem też w grupie Iberion, gdzie tworzył artykuły newsowe. W przeszłości współtwórca i autor tekstów (recenzje, wywiady, artykuły specjalistyczne) dla bloga literacko kulturalnego Bookznami.pl. Mam też doświadczenie jako reporter radiowy z praktyk w internetowym Radiu WWW, dla którego przygotowywałem relacje z wydarzeń kulturalnych.

Z wykształcenia – polonista i filmoznawca, absolwent warszawskiego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Uczęszczał do Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie. Przedsiębiorca, od blisko 10 lat prowadzący firmę zajmującą się różnego rodzaju pracami graficznymi - od przygotowywania kreacji reklamowych po skład książek. Po godzinach – współtwórca vloga o tematyce piłkarskiej „Zielony Stolik”, gdzie odpowiadam też za montaż wideo. Miłośnik dobrej książki, dobrego filmu i dobrego meczu, pasjonat historii i podróży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *