Zaskoczenie! Jest komunikat ws. meczu Sabalenki, TAKĄ decyzję podjęli organizatorzy

Aryna Sabalenka zagra w piątek pierwszy mecz na turnieju Miami Open. Jest komunikat organizatorów w tej sprawie.

Nie żyje Konstantin Kołcow

We wtorek 19 marca sportowym światem wstrząsnęła wieść o śmierci Konstantina Kołcowa, byłego hokeisty i partnera tenisistki Aryny Sabalenki. Z komunikatu policji wynika, że mężczyzna popełnił samobójstwo, ale pojawiają się inne wątki – Julia Michajłowa, była żona zmarłego, uważa, że nie doszło do samobójstwa, a do nieszczęśliwego wypadku. Wiadomo, że Kołcow niedługo przed śmiercią zrezygnował z pracy w klubie Saławata Jułajew Ufa.

Śmierć Konstantina to niewyobrażalna tragedia i chociaż nie byliśmy już razem, moje serce jest złamane. Proszę o uszanowanie prywatności mojej i jego rodziny w tym trudnym czasie – przekazała Sabalenka za pośrednictwem Instagrama. Wiadomo, że podczas turnieju nie będzie brała udziału w konferencjach prasowych.

Do tragedii doszło w Miami, gdzie Sabalenka przygotowuje się do turnieju WTA Miami Open. Tenisistka nie zrezygnowała z udziału w zawodach, poprosiła tylko organizatorów o zmianę harmonogramu i przełożenie meczu z czwartku na piątek. W II rundzie turnieju ma zmierzyć się z Hiszpanką Paulą Badosą. Obie tenisistki łączą przyjacielskie relacje.

Kiedy grają Sabalenka i Świątek?

Organizatorzy turnieju opublikowali już plan gier na piątek 22 marca. I w rozpisce uwzględniony jest mecz Aryny Sabalenki z Paulą Badosą. Co ciekawe, nie odbędzie się on na głównym obiekcie. Tam zagrają między innymi Coco Gauff z Nadią Pomorska i Iga Świątek z Camilą Giorgi. Mecz Sabalenki z Badosą zostanie rozegrany na drugim obiekcie imprezy o nazwie Grandstand. Początek o godzinie 16:00 polskiego czasu. Zwyciężczyni tego meczu zagra w III rundzie z Ukrainka Anhelina Kalininą.

Sabalenka

Dla polskich fanów tenisa wiadomości nie są najlepsze – jeżeli chcą dopingować Igę Świątek, muszą zarwać nockę. Mecz polskiej tenisistki otworzy bowiem sesję wieczorną i zostanie rozegrany nie wcześniej niż o północy polskiego czasu. Jeżeli w ogóle się odbędzie, bo prognozy nie są łaskawe – na Florydzie zapowiadane są intensywne deszcze.

fot. Depositphotos

Avatar photo
Dominik Kwaśnik

Z portalem Crowdmedia.pl związany jestem od 2020 roku jako autor artykułów i wydawca. Współpracowałem także z portalem Wiadomo.co, gdzie budowałem dział sportowy, tworząc newsy, reportaże i felietony o tematyce sportowej. W 2019 roku pracowałem też w grupie Iberion, gdzie tworzył artykuły newsowe. W przeszłości współtwórca i autor tekstów (recenzje, wywiady, artykuły specjalistyczne) dla bloga literacko kulturalnego Bookznami.pl. Mam też doświadczenie jako reporter radiowy z praktyk w internetowym Radiu WWW, dla którego przygotowywałem relacje z wydarzeń kulturalnych.

Z wykształcenia – polonista i filmoznawca, absolwent warszawskiego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Uczęszczał do Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie. Przedsiębiorca, od blisko 10 lat prowadzący firmę zajmującą się różnego rodzaju pracami graficznymi - od przygotowywania kreacji reklamowych po skład książek. Po godzinach – współtwórca vloga o tematyce piłkarskiej „Zielony Stolik”, gdzie odpowiadam też za montaż wideo. Miłośnik dobrej książki, dobrego filmu i dobrego meczu, pasjonat historii i podróży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *