Szokujące słowa Putina, zbrodniarz zdradził plany Rosji. „Przywrócimy tam porządek”

Prezydent Rosji Władimir Putin powiedział w czwartek o „zmianach”, jakie zajdą w Donbasie i „Noworosji”. O co dokładnie mu chodzi?

Władimir Putin chce zmian

Władimir Putin pojawił się na kongresie Rosyjskiego Związku Przemysłowców i Przedsiębiorców. W czasie swojego przemówienia wszedł na temat terenów, jakie jego kraj zabrał Ukrainie. — Wszyscy powinniśmy podziękować mieszkańcom Donbasu i „Noworosji” za ich odwagę, cierpliwość i bohaterstwo  – powiedział. Potem dodał, że od dekady mieszkańcy tych terytoriów przechodzą „najtrudniejsze próby” i „patrzenie na to jest po prostu bolesne”. — Ale na pewno przywrócimy tam porządek — dodał, co w jego ustach brzmi złowrogo.

Nie krył też, dlaczego Rosji tak zależy na Donbasie. Chodzi o ogromny potencjał przemysłowy regionu. — To nie przypadek, że w latach 20. wisiały, jak wszyscy pamiętamy, te plakaty: „Donbas jest sercem Rosji” — tłumaczył.

Przy okazji powiedział, że w jego otoczeniu pomysł ulgi podatkowej od inwestycji prywatnych inwestorów w Donbasie i „Noworosji” spotkał się z przychylnością.

Warto dodać, że już wcześniej mówił o „odrodzeniu” terenów, jakie Moskwa zabrała Kijowowi. — Do 2030 r. Doniecka i Ługańska Republika Ludowa, obwód chersoński i zaporoski powinny w kluczowych obszarach osiągnąć średnią rosyjską – zapowiadał.

Gospodarka, głupcze!

Rosja przestawiła swoją gospodarkę na tryb wojenny, co powinno nas mocno martwić. Oznacza to bowiem, że przygotowuje się do dalszej wojny lub kolejnego konfliktu, może nawet z państwami NATO.

Czy jako Polska powinniśmy się tego obawiać. Tak. Warto jednak od razu dodać, że niekoniecznie może chodzić o taki typ wojny, jaki trwa za naszą wschodnią granicą. Możliwe, że Rosja zakłada parodniowy konflikt, który zakończy się udowodnieniem np. Polsce czy państwom bałtyckim, że NATO w praktyce nie działa, bowiem w przypadku wybuchu wojny sojusznicy nie idą sobie z pomocą. Czy faktycznie jednak tak będzie? Nie wiadomo. Taki, pozytywny dla siebie scenariusz, zakłada zapewne Moskwa. Kluczowe zapewne okażą się najbliższe 3 lata. To one mogą przesądzić o przyszłości Polski.

Źródło: Onet

Jacek Walewski

Od wielu lat publikuję artykuły na różne tematy: począwszy od polityki, ekonomii i nowych technologii po popkulturę. W przeszłości współpracowałem z m.in. Magazynem Gitarzysta czy Esensja.pl Obecnie oprócz pisania dla Crowd Media, publikuję swoje artykuły na Bitcoin.com i Cryps.pl Jestem autorem tysięcy artykułów dot. wyżej wspomnianych kwestii.
Politykę poznawałem "od kuchni", współpracując z posłem Mirosławem Suchoniem (Polska 2050) i posłanką Mirosławą Nykiel (PO). Działałem także społecznie w Polskim Stowarzyszeniu Bitcoin.

3 Odpowiedzi na Szokujące słowa Putina, zbrodniarz zdradził plany Rosji. „Przywrócimy tam porządek”

  1. gnago pisze:

    Spoko lit jest już w zachodnich łapkach. Ten wydobywany ,a złoża oddane podobnym sposobem jak u nas firmy przy prywatyzacji. Ale rebelianci siedzą na jednych te na zaporoźu na linii frontu. A teraz i makaron z sitwą połapał się i chce zachapać

  2. Tomek pisze:

    I znowu Rosja pokazała Europie środkowy palec zagarniając tereny najbardziej zasobne w metale ziem rzadkich typu lit kobalt oraz w surowce naturalne. Europo śpij dalej!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *