Niemcy alarmują, Rosja przygotowuje się do kolejnej wojny?! Minister wskazał dowody. „Można być naiwnym…”

Minister obrony Niemiec ostrzega: Rosja produkuje więcej broni, niż potrzebuje na froncie na Ukrainie. Boris Pistorius ostrzega, że Władimir Putin przygotowuje się to nowej wojny.

Władimir Putin prze do kolejnej wojny

Czy Władimir Putin nie poprzestanie na Ukrainie? Wiele wskazuje na to, że Rosja może zaatakować za pewien czas kolejne kraje. Potwierdza to minister obrony Niemiec Boris Pistorius.

Wskazał na ilości broni, jakie gromadzi Moskwa.

I faktycznie, Rosja przestawiła swoją gospodarkę na tryb wojenny.

– Teraz można być naiwnym i mówić, że on (Władimir Putin – red.) robi to tylko i wyłącznie przez ostrożność. Jako osoba sceptyczna powiedziałbym w tym przypadku, że on to robi ponieważ ma plany na kolejne wojny – powiedział niemiecki minister.

Warto jednak dodać, że gospodarka nie może trwać w trybie wojennym bardzo długo. Temu wskazuje się, że Rosja może rozpocząć kolejny konflikt do trzech lat. Jaki kraj zostanie zaatakowany kolejny? Mołdawia? Gruzja? A może – co brzmi dla nas najgorzej – Estonia, Łotwa i Litwa  Może to oznaczać włączenie nas do wojny. W imię obrony innych krajów NATO.

Co na to Niemcy?

Czy Europę Wschodnią obronią za kilka lat Niemcy?

– Celem jest odbudowa Bundeswehry w jej strukturach tak, aby była optymalnie przygotowana nawet na najpoważniejszy przypadek, (…) na wypadek wojny – powiedział dziennikarzom Pistorius.

Problem w tym, że armia niemiecka jest zaniedbana. Są różne plany reform, np. przekształcenie cybernetyki i informatyki w pełnoprawną gałąź wojskową na równi z marynarką wojenną, siłami powietrznymi i lądowymi. Tyle że na takie kroki może być za późno.

Wiele będzie na tym polu zależało od ustaleń z USA. Czy Amerykanie wyznaczą na nowego stróża w Europie Niemcy? Czy – co byłoby dla nas straszne – będą się wycofywać z regionu, by skoncentrować się na Pacyfiku? Wiele wskazuje, że realny jest ten ostatni scenariusz. Od lat wiadomo, że armia USA nie może prowadzić dwóch dużych wojen (tak jak w czasie II wojny światowej). Tym bardziej, że przed Amerykanami konflikt z najpotężniejszym rywalem w ich historii – Chinami.

Źródło: o2.pl

Jacek Walewski

Od wielu lat publikuję artykuły na różne tematy: począwszy od polityki, ekonomii i nowych technologii po popkulturę. W przeszłości współpracowałem z m.in. Magazynem Gitarzysta czy Esensja.pl Obecnie oprócz pisania dla Crowd Media, publikuję swoje artykuły na Bitcoin.com i Cryps.pl Jestem autorem tysięcy artykułów dot. wyżej wspomnianych kwestii.
Politykę poznawałem "od kuchni", współpracując z posłem Mirosławem Suchoniem (Polska 2050) i posłanką Mirosławą Nykiel (PO). Działałem także społecznie w Polskim Stowarzyszeniu Bitcoin.

1 Odpowiedzi na Niemcy alarmują, Rosja przygotowuje się do kolejnej wojny?! Minister wskazał dowody. „Można być naiwnym…”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *