USA się nie patyczkuje, mocna odpowiedź na słowa Putina. Takie słowa w dyplomacji nie padają

Rosja grozi, USA stanowczo odpowiadają. Stany Zjednoczone przypomniały krajowi-agresorowi, że to nie Kreml będzie decydował o formach amerykańskiej pomocy wojskowej dla Ukrainy.

Rosja straszy USA

Rosja ostrzegła niedawno USA, że przekazanie Ukrainie systemów obrony przeciwrakietowej Patriot uzna za „prowokację”. Która pociągnie za sobą „nieprzewidywalne konsekwencje”. Do gróźb Kremla odwołał się we wtorek rzecznik Rady Bezpieczeństwa Narodowego USA John Kirby. Nie potwierdził on, że USA dostarczą Ukrainie rakiety, ale stanowczo odpowiedział krajowi-agresorowi.

 Oczywiście od początku jesteśmy świadomi obaw otyczących eskalacji tego konfliktu, bo nie sądzimy, by była ona w interesie Ukraińców (…), ale Rosja, która jest agresorem, nie będzie dyktować warunków naszej pomocy dla Ukrainy. Będziemy w dalszym ciągu blisko współpracować z Ukraińcami – oświadczył Kirby. Podkreślił, że priorytetem w pomocy wojskowej pozostaje obrona powietrzna.

Mocna odpowiedź

Rzecznik poruszył też temat zagrożenia, że do wojny dołączy Białoruś. Władimir Putin spotkał się niedawno z Aleksandrem Łukaszenka w Mińsku. Kremlowski zbrodniarz nazwał Białoruś „sojusznikiem w najprawdziwszym znaczeniu”. Czy to oznacza, że Kreml dopiął swego, złamał Łukaszenkę i białoruska armia dołączy do starć?

Ciąg dalszy na następnej stronie »
Avatar photo
Dominik Kwaśnik

Z portalem Crowdmedia.pl związany jestem od 2020 roku jako autor artykułów i wydawca. Współpracowałem także z portalem Wiadomo.co, gdzie budowałem dział sportowy, tworząc newsy, reportaże i felietony o tematyce sportowej. W 2019 roku pracowałem też w grupie Iberion, gdzie tworzył artykuły newsowe. W przeszłości współtwórca i autor tekstów (recenzje, wywiady, artykuły specjalistyczne) dla bloga literacko kulturalnego Bookznami.pl. Mam też doświadczenie jako reporter radiowy z praktyk w internetowym Radiu WWW, dla którego przygotowywałem relacje z wydarzeń kulturalnych.

Z wykształcenia – polonista i filmoznawca, absolwent warszawskiego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Uczęszczał do Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie. Przedsiębiorca, od blisko 10 lat prowadzący firmę zajmującą się różnego rodzaju pracami graficznymi - od przygotowywania kreacji reklamowych po skład książek. Po godzinach – współtwórca vloga o tematyce piłkarskiej „Zielony Stolik”, gdzie odpowiadam też za montaż wideo. Miłośnik dobrej książki, dobrego filmu i dobrego meczu, pasjonat historii i podróży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *