TYLE Jacek Kurski zarobił na stanowisku prezesa TVP. Astronomiczna kwota

Wiadomo już, ile Jacek Kurski zarobił stojąc na czele rządowej tuby propagandowej zwanej TVP. O kwocie poinformował poseł Adam Szłapka.

Z TVP do Banku Światowego

To było prawdziwe polityczne trzęsienie ziemi. 5 września 2022 r. media obiegła informacja, że Jacek Kurski został odwołany z funkcji prezesa TVP. Ta wieść zaskoczyła nawet polityków obozu władzy. Szybko pojawiły się doniesienia, że miałby zastąpić Piotra Glińskiego na czele resortu kultury, jednak sam minister powiedział, że „nigdzie się nie wybiera”.

Potem plotkowano o reaktywowaniu specjalnie dla Kurskiego resortu cyfryzacji. Nic z tego nie wyszło.

„Dotychczasowe propozycje potraktował jako trudne dla niego do przyjęcia” – przyznawał nawet Jarosław Kaczyński. W niedalekiej przyszłości stało się jasne, dlaczego były prezes TVP niechętnie patrzył w kierunku politycznego stanowiska w kraju.

– Potwierdzam: podjąłem zgodną z moim wykształceniem i doświadczeniem menadżerskim pracę jako alternate executive director w Banku Światowym świadomy, że oznacza to rezygnację z części aktywności publicznej czy ambicji politycznych. Zawsze myślałem, że nie ma życia poza polityką. Otóż jest. Wiem, że tu też dobrze przysłużę się Polsce – napisał Jacek Kurski na Twitterze po tym, jak media obiegła wiadomość o jego nowej pracy w Banku Światowym.

Tyle zarabiał w TVP

Media szybko ustaliły, ile Kurski będzie zarabiał w swoim nowym miejscu pracy w Waszyngtonie. To ponad 110 tys. złotych miesięcznie. Rocznie to ponad 1,3 miliona złotych. Składa się na to pensja zasadnicza i wpłata na fundusz emerytalny. Takie wyliczenia pochodzą z raportu rocznego Banku Światowego. Do tego, byłemu prezesowi TVP, będzie przysługiwał zwrot kosztów za loty między Waszyngtonem i Polską oraz dodatek na mieszkanie.

Zagadką była jednak pensja, którą Kurski otrzymywał kierując TVP. Z wnioskiem o udostępnienie informacji publicznej o wysokości zarobków Jacka Kurskiego na fotelu prezesa TVP, zwrócił się poseł Adam Szłapka. W piątek na Twitterze opublikował odpowiedź, jakiej mu udzielono:

Robert Sołek, zastępca dyrektora ds. korporacyjnych w Telewizji Polskiej, poinformował, że „kwota brutto wynagrodzenia prezesa TVP Jacka Kurskiego w roku 2022 to 854 073,19 zł”. Zważywszy, że Kurski pobierał wynagrodzenie przez siedem miesięcy, daje to ponad 100 tys. zł. miesięcznie.

Źródło: Fakt.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *