TV Republika musi szukać nowej siedziby, ale Danuta Holecka jest zachwycona. „Po prostu oddycham”

TV Republika musi się wynieść z dotychczasowej siedziby. Właściciel budynku, w którym mieści się stacja wypowiedział umowę.

Z TVPiS do Republiki

Wygaszenie TVPiS po zmianie władzy spowodowało ogromny ruch (jednokierunkowy) na linii Woronicza – Dzielna. O ile pierwszy adres jest wszystkim dobrze znany i kojarzy się jednoznacznie, o tyle ten drugi nie budzi medialnych skojarzeń. Tymczasem to właśnie tam mieści się siedziba TV Republika.

Jak się okazało po wyborach, to również miejsce, w którym swoje miejsce znaleźli dotychczasowi propagandyści z TVPiS oraz inne gwiazdki z Woronicza, które firmowały swoją twarzą tubę Jacka Kurskiego.

Schronienie w TV Republika znalazły m.in. takie tuzy dziennikarstwa jak Danuta Holecka, Michał Rachoń, Miłosz Kłeczek, Adrian Klarenbach ale również niezaangażowani wcześniej w politykę m.in. Rafał Patyra czy Anna Popek. Jak się okazuje, w stacji kierowanej przez Tomasza Sakiewicza dojdzie do dużych, wymuszonych zmian. Chodzi w tym wypadku o zmianę lokalizacji TV Republika.

– Obecny najemca budynku na ul. Dzielnej w Warszawie, który zajmują, wypowiedział im umowę, bo chce inaczej zagospodarować swoją przestrzeń. Ta obecna umowa obowiązuje TV Republikę do końca 2024 roku i później, jak chcą dalej działać, muszą z nowego miejsca. Czasu coraz mniej, a wszystko, czym się interesują, okazuje się za drogie. Oni mają wielkie aspiracje – powiedziała serwisowi Plotek.pl osoba związana ze stacją.

Holecka zaczęła oddychać!

Wydaje się jednak, że pracownicy TV Republika nie powinni się martwić. Wręcz przeciwnie. Jak poinformował Plotek.pl, po wzroście popularności stacji jest tam tak wiele zatrudnionych osób, że niektórzy muszą wykonywać swoją robotę… na korytarzach. Oczywiście dotyczy to maluczkich, a nie największych gwiazd TV Republika. Te, choć muszą prosić na antenie widzów o wpłaty, przekonują, że są zachwycone robotą u Sakiewicza.

Dołączając do zespołu, sama miałam obawy, co będzie, jak to będzie, czy sobie poradzę. Nie miałam pojęcia, że będą to tak duże wzrosty [oglądalności – przyp. red.] i co najważniejsze, że ludzie nam tak bardzo zaufają – powiedziała niedawno Danuta Holecka w „Gazecie Polskiej”. Stwierdziła, że po pożegnaniu z TVP wręcz odżyła. – Był niesamowity hejt (…). Ostatnie miesiące pracy w telewizji publicznej faktycznie dały mi to odczuć. Teraz, po dołączeniu do ekipy Republiki, ja po prostu oddycham – podsumowała.

A ktoś bronił opuścić TVP, gdy zaczęły się problemy z „oddychaniem”?

Źródło: Plotek.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *