Holecka się zmieniła? Prezenterka pod lupą eksperta od mowy ciała „Pojawia się sarkastyczny uśmiech…”

Danuta Holecka, ikona propagandowej TVP, została oceniona przez eksperta od mowy ciała. Czy bardzo się zmieniła?

Czy TV Republika ją zmieniła?

Była prezenterka „Wiadomości”, Danuta Holecka to najgłośniejszy transfer „czystek” w Telewizji Polskiej. Ex szefowa programu informacyjnego po raz ostatni na antenie TVP pojawiła się 12 grudnia 2023. Niedługo pozostawała „wolna” na rynku pracy.

 Angaż dziennikarki zapewniła TV Republika, która przyjmowała wtedy wszystkie spady po propagandowych mediach publicznych. Danuta została prowadzącą wydania serwisu informacyjnego „Dzisiaj”.

Od debiutu Holeckiej minęło już kilka dobrych tygodni. Dziennikarka ma już na swoim koncie wywiady z Jarosławem Kaczyńskim czy skazanymi Mariuszem Kamińskim i Maciejem Wąsikiem. Fakt postanowił zapytać eksperta od mowy ciała o ewentualne zmiany w Danucie Holeckiej.

W TV Republika widzimy panią Holecką w wersji soft, mniej emocjonalną, trochę mniej życzliwą, trochę mniej złośliwą, niż to bywało w czasach TVP. To może po prostu wynikać z faktu, że jednak ostatni raz, kiedy widzieliśmy ją w TVP, to były czasy przedwyborcze i wyborcze i wtedy ta atmosfera była bardzo napięta. To była dosłownie taka bezpardonowa walka. I to było widać, że w związku z tym pani Holecka również, kolokwialnie mówiąc, do tego pieca dokładała – zdradza Łukasz Kaca, specjalista od mowy ciała.

Ta sama szkoła nienawistnych mediów

Okazuje się jednak, że nie wszystko uległo zmianie. Specjalista zwrócił uwagę na obecność komunikacji niewerbalnej. Można je było obserwować na twarzy Holeckiej jeszcze za czasów „starej” TVP.

– Za każdym razem, jeśli pojawia się coś, z czym pani Danuta Holecka się nie zgadza, czy coś, co jest wprost przeciwne przyjętym założeniom Telewizji Republika, pojawia się sarkastyczny uśmiech, kpina, ironia, szyderstwo. Nawet jeśli tego nie ma, to często pojawia się to słynne przewracanie oczami – podkreśla ekspert.

Czyżby Danuta Holecka była już doszczętnie przesiąknięta atmosferą szczującej telewizji? Możliwe, że sztuka nienawistnego dziennikarstwa, to jedynce co szlifowała przez lata w murach TVP. TV Republika posiada podobną narrację, więc prawdopodobnie dziennikarka odnajduje się wśród swoich.

 

Źródło: Fakt 

Avatar photo
Malwina Kawenczyńska

Moja droga do świata mediów czytanych rozpoczęła się od fascynacji ludzkimi historiami i ich wpływem na społeczeństwo. Mimo wieloletniego doświadczenia w świecie HR, zawsze byłam związana ze słowem pisanym. Od tworzenia własnych artykułów, kierowanych do wielu branży zawodowych, poprzez relacje eventowe, aż do artykułów związanych z lifestylem oraz biznesem. Od wielu lat jestem zafascynowana wpływem trendów, kultury, zdrowego stylu życia oraz polityki na nasze codzienne doświadczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *