Tede kpił z Rachonia, teraz jest wrogiem TV Republika. Holecka o mało się nie popłakała. „Przemysł pogardy”

Oburzenie w TV Republika na Tede po satyrycznym filmie, w którym sparodiował Michała Rachonia. Raper odpowiedział!

Tedenovela podbija sieć

Jakby nam ktoś nam powiedział kilka miesięcy wstecz, że raper Tede będzie bohaterem serwisu informacyjnego w TV Republika, a jego prowadzącą będzie Danuta Holecka, to byśmy uznali go za człowieka o zbyt wybujałem wyobraźni. Tymczasem to się dzieje, to się wydarzyło, szanowni państwo. Stacja była tak oburzona jego parodystycznym filmem, że zasięgnęła opinii takich – nazwijmy to – ewenementów jak Wujek Samo Zło i Marcin Najman.

Ale po kolei…

Gdy dawni funkcjonariusze TVPiS ruszyli bronić gmachów przy Woronicza i na Pl. Powstańców Warszawy, uaktywnili się internetowi twórcy, którzy wyruszyli za nimi. Jajcarski kontent, w dodatku samograj, czego chcieć więcej? Był wśród nich reper Tede, który relacjonował to, co dzieje się pod budynkiem TVP. Artysta postanowił nawet nagrać film, w którym parodiował Michała Rachonia i jego program „Jedziemy”.

Parodia trwa półtorej godziny i jest zrobiona z rozmachem. Tede działał też bowiem w plenerze – poszedł między innymi pod Pałac Prezydencki, skąd relacjonował proces aresztowania Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika. Pojawi się też reportaż spod Pomnika Ofiar Tragedii Smoleńskej. Tede rozmawiał też z ludźmi, którzy przyszli na organizowany przez PiS protest „wolnych Polaków”. Raper łączył się też ze swojego studia z innymi gośćmi. Jednego z nich, prawicowego poetę z Żoliborza, sam zresztą odegrał. Nie zabrakło też rozważań na temat „niemieckości” Donalda Tuska.

TV Republika reaguje na film Tede

Film Tede trafił też do pracowników TV Republika, którzy są wyraźnie oburzeni. W środowym wydaniu serwisu informacyjnego „Dzisiaj” pojawił się nawet materiał pełen złości i żalu na obrazoburczego rapera.

– Czy istnieją granice pogardy, wyszydzania, naśmiewania się? Okazuje się, że dla niektórych nie istnieją. Można na przykład sparodiować program „Jedziemy. Michał Rachoń”, ale w taki sposób, aby obrażać ofiary katastrofy smoleńskiej czy wyśmiewać szefa podkomisji, który przyczyny tej katastrofy wyjaśnia. W tym wypadku mówimy o raperze, ale przecież przemysł pogardy stosowany przez pseudoelity to nie jest sprawa nowa zapowiedziała materiał wyraźnie poruszona Danuta Holecka.

W materiał wplątano nawet Krzysztofa Stanowskiego, który startuje z Kanałem Zero, a w którym swój program będzie prowadził Tede. Dziennikarz jednak nie skomentował całej sytuacji, więc TV Republika poprosiła o komentarz Marcina Najmana. – Absolutny hipokryta, który dla zasięgów i lajków zrobi wszystko i tyle w tym temacie – pomstował na niego Najman.

Na temat samego Tede wypowiedział się kolejny obrońca „wolnych mediów” Wujek Samo Zło. – Tede ma naturę narcystyczną. Jest takim socjopatą. Dla niego robienie takich programów w internecie to jakaś forma wyżycia się – stwierdził z głupawym uśmiechem.

Co na to sam Tede? Raper skomentował żale TV Republika w rozmowie z Pudelkiem. – Jak ktoś oglądał „Tedenovelę” i obejrzy ten materiał, to sam zrozumie, na czym polegała manipulacja w dawnym TVP Info, przeniesiona teraz do TV Republika. Warto było bronić wolnych mediów pod TVP – powiedział. – Sam fakt, że ikona propagandy PiS o mnie mówi, jest swego rodzaju nobilitacją – podsumował.

Źródło: Pudelek.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *