To DLATEGO Magdalena Ogórek tak zaciekle broni Orlenu? Posłanki opozycji odkryły ciekawą rzecz. „Zobaczcie, co za przypadek”

Magdalena Ogórek w jednym z programów TVP mocno broniła Orlenu i przekonywała, że nie ma żadnych problemów z paliwami. Posłanki opozycji odkryły, że gwiazdka prorządowej telewizji jest także autorką w orlenowskiej gazetce.

Ogórek broni Orlenu

W jednym z odcinków „Minęła 8” na antenie TVP Info Magdalena Ogórek wcieliła się w rolę obrończyni Orlenu. Dopytywała się polityków opozycji, że ci alarmują w sprawie paliwa, zarzucając Danielowi Obajtkowi przedwyborcze manipulacje cenami na stacjach, co doprowadziło do braku paliwa, maskowanego rzekomymi „awariami” dystrybutorów.

Skąd ta panika, że tankujemy tanio?

Trochę tego nie rozumiem – dziwiła się Ogórek. – Ale Tusk powiedział, że po 5 ma być benzyna, Czarzasty, że po 4, a po 6 nie może być? – pytała. Obecna w studiu Hanna Gill-Piątek z KO chciała odpowiedzieć w tej sprawie, ale Ogórek szybko przerwała jej wypowiedź i zarzuciła opozycji i stacji TVN sianie paniki.

– Widzowie widzą, rozumieją, ja to tylko ułożę. Dzięki wam i waszej telewizji TVN dwa lata temu wybuchła panika: cukier, nie będzie cukru. Potem: węgiel, nie będzie węgla. Potem wy też zrobiliście hasło, które, taka koincydencja, podbił TVN, że zabraknie paliwa – mówiła gwiazda prorządowej telewizji. –  I nie dodaliście tym biednym ludziom, którzy zaczęli tankować na zapas, że nie będą mogli jeździć w listopadzie i grudniu, ponieważ nie ma ono komponentu zimowego. Zrobiliście ludzi w butelkę, bo cukier był, węgiel był, paliwo jest – dodała obrończyni Orlenu. Gdy Gill-Piątek odpowiadała, że paliwa brakuje i jest dowożone na stacje w wojskowych cysternach, Ogórek groziła procesem wyborczym.

To jest nieprawda, dementował to Orlen, proszę nie kłamać, bo narazi się pani na proces – mówiła przedstawicielka TVP.

Orlenowska gazetka

Posłanki KO Barbara Nowacka i Agnieszka Pomaska zauważyły ciekawą rzecz. W gazetce Orlenu pojawił się wywiad przeprowadzony właśnie przez Magdalenę Ogórek. Posłanki opublikowały w mediach społecznościowy filmik.

Zobaczcie, co mamy, gazetka Orlenu. Zbieramy te gazetki po różnych stacjach benzynowych w całym kraju – wyjaśnia Pomaska.

W tych gazetkach regularnie możecie znaleźć artykuły, wywiady z politykami PiS. I zobaczcie co za przypadek. Kandydat z Małopolski w gazetce, którą można znaleźć wyłącznie w Małopolsce – wskazała Nowacka. Podobnie w gazetce z Mazowsza pojawił się Piotr Gliński, warszawska jedynka PiS. Jak się okazało, artykuł o ministrze kultury napisała… właśnie Magdalena Ogórek.

To jest wydawnictwo Orlenu, a pani, która pracuje dla rządowej telewizji, jest funkcjonariuszką PiS w telewizji, pisze również artykuły do partyjnej gazety Orlenu – mówi Pomaska.

I tak jak na Orlenie nie ma paliwa, bo jest „awaria”, tak jest pełno propagandy, agitacji i wywiadów wyłącznie z politykami, kandydatami PiS. Wywiadów celowanych w ich okręgi wyborcze – kwituje Barbara Nowacka.

Avatar photo
Dominik Kwaśnik

Z portalem Crowdmedia.pl związany jestem od 2020 roku jako autor artykułów i wydawca. Współpracowałem także z portalem Wiadomo.co, gdzie budowałem dział sportowy, tworząc newsy, reportaże i felietony o tematyce sportowej. W 2019 roku pracowałem też w grupie Iberion, gdzie tworzył artykuły newsowe. W przeszłości współtwórca i autor tekstów (recenzje, wywiady, artykuły specjalistyczne) dla bloga literacko kulturalnego Bookznami.pl. Mam też doświadczenie jako reporter radiowy z praktyk w internetowym Radiu WWW, dla którego przygotowywałem relacje z wydarzeń kulturalnych.

Z wykształcenia – polonista i filmoznawca, absolwent warszawskiego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Uczęszczał do Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie. Przedsiębiorca, od blisko 10 lat prowadzący firmę zajmującą się różnego rodzaju pracami graficznymi - od przygotowywania kreacji reklamowych po skład książek. Po godzinach – współtwórca vloga o tematyce piłkarskiej „Zielony Stolik”, gdzie odpowiadam też za montaż wideo. Miłośnik dobrej książki, dobrego filmu i dobrego meczu, pasjonat historii i podróży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *