Temu politykowi Polacy ufają najbardziej. Alarm dla Szymona Hołowni!

Według sondażu zaufania przeprowadzonego przez IBRiS dla Onetu, Polacy największym zaufaniem darzą włodarza Warszawy Rafała Trzaskowskiego. Prezydent Trzaskowski zdobył 42,5% głosów, z czego 15,2% to deklaracje całkowitego zaufania, a 27,4% to raczej zaufanie.

Na drugim miejscu znalazł się prezydent Polski Andrzej Duda z wynikiem 41,6% (23,5% zdecydowanie ufa, 18,1% raczej ufa), a na trzecim premier Mateusz Morawiecki z wynikiem 37,7% (20,4% zdecydowanie ufa, 17,3% raczej ufa).

Sondaż wykazał, że Szymon Hołownia zaliczył znaczący spadek zaufania i znalazł się na dziewiątym miejscu, za liderem PiS Jarosławem Kaczyńskim. Kaczyński, któremu ufa 30,8% badanych, zajmuje ósme miejsce spośród 17 polityków, o których ocenę poproszono respondentów IBRiS.

Hołownia, z zaufaniem 28,7%, znalazł się na miejscu 9.

Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak oraz lider Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz nadal tracą zaufanie Polaków. Według wyników sondażu, 39,5% respondentów nie ufa Błaszczakowi, a tylko 36,4% stwierdziło, że mu ufa. W przypadku Kosiniaka-Kamysza, 35,8% badanych zadeklarowało brak zaufania, a jedynie 33,5% przyznało, że mu ufa.

Według badania,  51,2% ankietowanych nie ma zaufania do Donalda Tuska, natomiast tylko 32,5% deklaruje mu zaufanie. Z kolei współprzewodniczący Nowej Lewicy, Robert Biedroń, zanotował w tym miesiącu istotny statystycznie wzrost zaufania w porównaniu z analogicznym badaniem z stycznia. Tym razem 31,2% respondentów zadeklarowało zaufanie dla Biedronia, podczas gdy 43,5% stwierdziło, że mu nie ufa.

Podobny wzrost zanotowali również prezydent Andrzej Duda, Mariusz Błaszczak, który wyprzedził w rankingu Kosiniaka-Kamysza, oraz marszałek Senatu, Tomasz Grodzki. Według sondażu, Grodzki cieszy się zaufaniem 28% badanych, natomiast 39,2% zadeklarowało, że mu nie ufa.

Jeśli chodzi o deklarowany brak zaufania, to liderem jest minister sprawiedliwości, lider Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro. Nie ufa mu 62,4% respondentów, z czego aż 56,5% to deklaracje całkowitego braku zaufania. Na drugim miejscu jest Jarosław Kaczyński, któremu zdecydowanie nie ufa 50% badanych.
Źródło: onet.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *