TE skecze Neo-Nówki zostały ocenzurowane. Poszło o naprawdę ostre żarty

Neo-Nówka jest dziś ponownie jednym z topowym polskich kabaretów. Do mainstreamu na dobre powróciła z „Wigilią 2022”. W najnowszym wywiadzie lider grupy Roman Żurek powiedział jednak, że grupa posiada scenariusze, które „nie przeszły”.

Skecze, które „nie przeszły”

Skecz „Wigilia 2022” okazał się tegorocznym hitem. Kabaret Neo-Nówka pokazał w nim w krzywym zwierciadle to, jak podzielone są współczesne rodziny w Polsce.

Chodziło o zaprezentowanie tego, jak w Wigilię potrafią kłócić się zwolennicy PiS z wyborcami obecnej opozycji.

Okazuje się, że twórcy posiadają w swoim arsenale o wiele ostrzejsze żarty. Przed laty mieli w związku z tym spore problemy. I, co ciekawe, nie miało to miejsca za rządów PiS.

– Za rządów Aleksandra Kwaśniewskiego w telewizji publicznej nie przeszedł skecz o orędziu pijanego prezydenta [o problemach alkoholowych Kwaśniewskiego zrobiło się głośno dopiero w 2007 r. – przyp. autora], ale tutaj widziałbym nadgorliwość pewnych osób z Woronicza, które bały się narazić swoim szefom – ujawnił Żurek podczas wywiadu z „Faktem”. – W drugim przypadku producent „M jak miłość” interweniował po naszym odcinku „K jak kartony”, gdzie sparodiowaliśmy ten serial. Z anteny zdjęto nam wówczas ostatni odcinek – dodał.

Dlaczego więc przeszedł skecz „Wigilia”, który przecież mocno uderza w PiS, ale też opozycję? Jak widać, Polsat jest o wiele bardziej otwarty na takie kwestie niż TVP.

– Nie było żadnych sugestii i nacisków ze strony Polsatu, że musimy coś zmienić lub wykreślić. Napisaliśmy go kilka lat temu i przez ten czas nie wywoływał on takich kontrowersji jak obecnie – tłumaczył Żurek. – Może to kwestia tego, że przez ostatnie lata dużo się w naszym kraju złego wydarzyło i wielu Polakom wcale nie jest do śmiechu. Ale jak niejednokrotnie już podkreślałem, „Wigilia” nie opowiadała się za jakąkolwiek stroną, nie faworyzowała tylko jednej grupy. To nie był atak na tę czy inną partię, ale historia o tym, jak działania polityków wpływają na naszą bliższą i dalszą rodzinę – kontynuował.

Ciąg dalszy na następnej stronie »
Jacek Walewski

Od wielu lat publikuję artykuły na różne tematy: począwszy od polityki, ekonomii i nowych technologii po popkulturę. W przeszłości współpracowałem z m.in. Magazynem Gitarzysta czy Esensja.pl Obecnie oprócz pisania dla Crowd Media, publikuję swoje artykuły na Bitcoin.com i Cryps.pl Jestem autorem tysięcy artykułów dot. wyżej wspomnianych kwestii.
Politykę poznawałem "od kuchni", współpracując z posłem Mirosławem Suchoniem (Polska 2050) i posłanką Mirosławą Nykiel (PO). Działałem także społecznie w Polskim Stowarzyszeniu Bitcoin.

2 Odpowiedzi na TE skecze Neo-Nówki zostały ocenzurowane. Poszło o naprawdę ostre żarty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *