Kultura Po godzinach

Skiba śpiewa o Rydzyku. Ojciec dyrektor chyba nie o takiej sławie marzył

Krzysztof Skiba zaprezentował teledysk promujący serial “Ekler”. To produkcja opowiadająca w prześmiewczy sposób o o. Tadeuszu Rydzyku. “Zdobędziemy szwedzki stół, by się biskup modlić mógł” – śpiewa w utworze “Ostro w gaz” wokalista Big Cyc.

Skiba śpiewa o Rydzyku

Akcja serialu “Ekler” rozgrywa się w redakcji telewizji “Wytrwamy”, której szefem jest Ojciec Przewodnik.

To jasne nawiązania do TV Trwam i o. Rydzyka.

– Tematem nie jest światopogląd. Większą inspiracją dla nas jest ślepy kult wodza i historie hermetycznych organizacji, w rodzaju mafii i Związku Radzieckiego, które działają w sposób niejawny – mówił Onetowi na planie współscenarzysta Kamil Kwieciński.

“Wiara zawsze czyni cuda. Nam się wypić dzisiaj uda… I każdemu tu na zdrowie. W Polskę idziemy drodzy panowie. Zdobędziemy szwedzki stół, by się biskup modlić mógł. To tradycja – bawić suto wypić dobrze przed pokutą” – śpiewa zaś w promującym serial utworze “Dawaj ostro” Krzysztof Skiba.

Całość można obejrzeć i posłuchać poniżej:

Twórcy serialu “Ekler” twierdzą, że ich produkcja to pierwsza polska seria “satyrokleryczna”.

Zdjęcia do serialu rozpoczęły się w połowie sierpnia. Każdy odcinek ma trwać ok. 10. min. i będzie dostępny za darmo w serwisie YouTube.

Pomysłodawcą i producentem serialu jest firma Story Production, zaś szefową projektu jest Beata Harasimowicz (przez ponad 20 lat pracowała w Telewizji Polskiej jako reżyserka i scenarzystka wielu programów kabaretowych; odeszła z TVP w 2016 roku).

Premiera serialu “Ekler” już 14 października 2021 r.

Pan minister sprawiedliwości pozdrawia wszystkich Polaków

Na kanale serialu “Ekler” można znaleźć pierwsze klipy promujące serial. Możemy zobaczyć np. video z “Ministrem Sprawiedliwości” czy fragment jednego z odcinków produkcji, w którym duchowni rozmawiają o alkoholu.

Źródło: Youtube

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie