Tańce na stołach, seks i alkohol. Szokujące kulisy pielgrzymek do Częstochowy. „Księża dobrze wiedzą, jak jest”

Jan, Dominika i ks. Piotr opowiedzieli w TOK FM o kulisach pielgrzymek do Częstochowy. Oboje przez lata byli jej uczestnikami.

Co się dzieje na pielgrzymkach?

Sierpień to miesiąc, w którym tysiące katolików obiera kurs na Częstochowę.

Wg. danych Kościoła uczestniczy w nich około 250 tys. pielgrzymów. Najwięcej gromadzi uroczystość w Częstochowie z okazji Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. To święto wypada we wtorek 15 sierpnia.

Pielgrzymka na Jasną Górę większości z nas kojarzy się z grupą wesołych, rozśpiewanych osób, które pokonują kolejne kilometry w różnych intencjach. Jak się okazuje, różnie z tym bywa. O kulisach pielgrzymek opowiedzieli w Radio TOK FM ich wieloletni uczestnicy – 19-letnia Dominika z Pabianic, 22-letni Jan, zamieszkały w województwie kujawsko-pomorskim i ksiądz Piotr.

– Po pierwsze zawsze wracam bardziej usportowiona i wyszczuplona. Średnio mam trzy-cztery kg mniej na wadze, a to zawsze cieszy. Zresztą chodzą dziewczyny, które właśnie w takim celu idą – odchudzania. Poza tym zawsze poznaję całą masę świetnych ludzi, z którymi bawię się tak dobrze, jak we wczesnej młodości na koloniach i obozach – powiedziała Dominika.

Częstochowska balanga

– Pielgrzymki to niezapomniane chwile. Zresztą nawet swój pierwszy seks przeżyłam tuż po powrocie – z chłopakiem, w którym się wtedy zakochałam – zdradziła dziewczyna. Jak dodała, „trafienie na pielgrzymki to najlepsze, co mogło mi się zdarzyć”. – To najlepsza przygoda w całym roku – stwierdziła 19-latka.

Jeszcze więcej pikantnych szczegółów zdradził Jan. – Niektórzy rzucają wulgaryzmami, piją alkohol, też w nadmiarze, tańczą na stołach, czasem w negliżu – zdradził chłopak. Seks? „Zdarza się nierzadko” – przyznał – Romanse wśród młodych na pielgrzymkach to norma, seks również. Wstrzemięźliwości od wysokoprocentowych trunków też wiele osób nie przestrzega. A księża? Oni są ludźmi i dobrze wiedzą, jak jest. Nikogo jakoś specjalnie nie strofują – przyznał 22-latek.

Z kolei według relacji ks. Piotra, wielu uczestników pielgrzymek to osoby samotne, które szukają drugiej połówki. – Jest taki trend. Wiele osób idzie z intencją poznania kogoś wartościowego, dobrego dla siebie. I często poznają – przyznał duchowny.

Źródło: Tok FM

4 Odpowiedzi na Tańce na stołach, seks i alkohol. Szokujące kulisy pielgrzymek do Częstochowy. „Księża dobrze wiedzą, jak jest”

 1. Jan pisze:

  Czemu taki debilny piotr ziejący nienawiścią do `ryżego ` jest ciągle publikowany pod każdym artykułem, czytać się nie chce tego obrzydlistwa.

 2. Piotr pisze:

  Zanie panie Bełkot swoje nawet trzeba mieć. Ale ani ty go nie masz, ani ci funkcjonariusze ryżego plujący codziennie na Polskę i Polaków, podlizujacy się obcym za psia kość

 3. maciej pisze:

  Odezwal sie oburzony katolik , ktory zieje nienawiscia pisze epitety w stosunku do ludzi ktorzy maja inne zdanie i poglody od niego i jego pisuarow… to dopiero obiektywizm i ”milosc blizniego” trolu znowu kamieniem w plot
  ps. przeciez wyzywasz na UE a teraz chcesz sie opierac na prawie unijnym? tak jak byla premier najpierw wyrzucila flage UE a teraz pieniadze z UE jej nie smierdza- czyli kolejna zenada

 4. Piotr pisze:

  Mam nadzieję, że po implementacji prawa unijnego, pozwalającego na interwencję organu kontrolującego media, autorzy, a może nadawcy takich żałosnych, jednostronnych, ociekających zoologiczną nienawiścią wystąpień, będą za nie odpowiadać. A może pomyliły się panu pielgrzymki, i pomylił pan pielgrzymów katolików z grupą jakichś meneli plus czy minus?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *