Tak wygląda pierwsza trójka polityków PiS, których rozliczy Donald Tusk? Zaskakujące trzecie miejsce

Tak wygląda pierwsza trójka polityków PiS, którymi zajmie się Donald Tusk. Zaskakująco wygląda trzecie miejsce.

Tydzień temu w Sejmie mieliśmy wstęp do rozliczeń odchodzącej władzy. PiS przez kilka dni otrzymywało sygnały, że wystawienie Elżbiety Witek do pojedynku o funkcję wicemarszałka może się dla niej skończyć kompromitująco. PiS pewnie liczyło, że opozycja się podzieli i jakimś fartem była marszałek sejmu nadal będzie zasiadała w prezydium.

Nieoficjalnie wiadomo, że Donald Tusk skonsolidował przed głosowaniem opozycję i cała Polska zobaczyła, jak wyglądają przygotowania do rozliczenia ustępującej władzy.

Rozliczenia

Donald Tusk przez całą kampanię wyborczą szedł z przekazem rozliczenia rządów PiS. Podkreślał przy tym zawsze, że nie chodzi o zemstę i odwet, ale o rzetelne prześwietlenie ośmiu lat rządów ekipy z Nowogrodzkiej.

Gdy rządowe media zaszczuły syna posłanki Magdaleny Filiks, z nieoficjalnych doniesień wynikało, że ta sprawa jest na szczycie u lidera PO pod względem dogłębnego rozliczenia. W tej materii na pewno nic się nie zmieniło.

Koalicja Obywatelska w swoim programie 100konkretow.pl wymienia osoby, które muszą się liczyć z prześwietleniem ich działalności. To m.in. były minister zdrowia Łukasz Szumowski, były szef MON Antoni Macierewicz, prezes Orlenu Daniel Obajtek czy Jarosław Kaczyński.

Pierwsza trójka

Dziennikarze słuchowiska politycznego „Stan Wyjątkowy” emitowanego na Onecie, wytypowali pierwszą trójkę polityków PiS, którymi zajmie się w pierwszej kolejności Donald Tusk po objęciu sterów rządu.

Pierwsze miejsce bezapelacyjnie przypadło Jarosławowi Kaczyńskiemu. Politycy PO zawsze powtarzali, że prezes jest hersztem bandy. Niektórzy przypisywali mu nawet sprawstwo kierownicze.

Na drugim miejscu znalazł się Zbigniew Ziobro, za walkę z sędziami i prokuratorami, ukręcanie łba niewygodnym dla władzy śledztwom, zarzadzaniu milionami z Funduszu Sprawiedliwości, który stał się nieformalną skarbonką Suwerennej Polski.

Podium zamyka Jacek Kurski. Donald Tusk podejmie próbę odwołania go z lukratywnej posady w Banku Światowym w Nowym Joru, gdzie znalazł się dzięki prezesowi NBP Adamowi Glapińskiemu. Przyszły premier chce, by Kurski zawędrował przed oblicze prokuratora i odpowiedział za niegodziwości, jakie miały miejsce w TVP.

Bartosz Wiciński

Polityką zainteresowałem się w momencie wybuchu afery Rywina. 12 lat temu założyłem bloga politycznego na prawicowej platformie Salon24.pl. Popełniłem tam ponad 400 wpisów i toczyłem pierwsze potyczki słowne z całą rzeszą wyborców PiS. Jak to w życiu blogera bywa, raz wychodziły lepsze teksty, a raz gorsze. Salon24.pl to była dobra szkoła. W CrowdMedia.pl zaczynałem od pisania własnych artykułów o polityce. Teraz zajmuje się głównie opisywaniem newsów, czego musiałem się sam nauczyć. Z wykształcenia jestem księgowym, ale nigdy do żadnej kratki nie wpisałem ani jednej cyferki.

3 Odpowiedzi na Tak wygląda pierwsza trójka polityków PiS, których rozliczy Donald Tusk? Zaskakujące trzecie miejsce

  1. Andrzej pisze:

    To najszybciej będzie możliwe za cztery lata. Po następnych wyborach. Gdy co niektórym opadną z oczu różowe okulary

  2. Zbigniew pisze:

    Myślę, że niedługo doczekam się odpowiedzialności przed sądem niejakiego długopisa kleinstaina za wszelkie łamanie konstytucji oraz za malwersacje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *