Donald Tusk nie cofnie się przed rozliczeniami polityków PiS. Ten wymowny wpis szefa PO nie spodobał się Ziobrze

Donald Tusk zamieścił bardzo wymowny wpis w mediach społecznościowych. Odpowiedział mu Zbigniew Ziobro, a ministrowi internauci.

Spore emocje panują w sieci przed poniedziałkowym posiedzeniem Sejmu. Obrady otworzy Marek Sawicki z PSL, który został wyznaczony przez prezydenta Andrzeja Dudę do roli marszałka-seniora. Dzisiaj Sejm dokona wyboru marszałka Sejmu i wicemarszałków.

O ile opozycja zgodnie poprze Szymona Hołownię na marszałka, tak Elżbieta Witek zgłoszona przez PiS na funkcję wicemarszałka może mieć problem z zebraniem większości. Donald Tusk w swoim wpisie wyznaczył kierunek w tej sprawie.

Burzliwa dyskusja

W weekend w mediach społecznościowych trwała wielka dyskusja na temat poparcia Elżbiety Witek. Koalicja Obywatelska i Lewica nie poprą polityczki PiS. Obie formacje uważają, że za łamanie reguł i standardów nie powinna się nawet ubiegać o tak wysoką funkcję. Marcin Kierwiński w rozmowie z Onetem wprost stwierdził, że w PiS powinni iść po rozum do głowy i wyznaczyć kogoś, kto nie budzi takich negatywnych emocji. Nie wiadomo, jak się zachowa Trzecia Droga.

Wicemarszałek Elżbieta „Trzeba to anulować, bo przegramy” Witek może stać się fatalnym symbolem politycznej impotencji nowej władzy, która obiecywała rozliczenia i zmianę standardów na demokratyczne. Wyborcy dobrze pamiętają nierozliczenie Zbigniewa Ziobry. Drugi raz nie wybaczą – skomentował publicysta Przemysław Szubratowicz.

Przyszły premier wyznacza kierunek

Donald Tusk w niedzielę zamieścił wpis na TwitterzeX w którym nakreślił kierunek działania. Koalicja Obywatelska nie odstawi nogi przed rozliczeniem rządów PiS i nie puści w zapomnienie sejmowych przewin Elżbiety Witek.

Tych, którzy łamali zasady, reguły i naruszali Konstytucję, czeka kara, nie nowe stanowiska. To fundament nowego porządku – pisze przyszły premier.

Do wpisu bełkotliwie odniósł się odchodzący minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Jego komentarz można odczytywać w kategoriach strachu przez rozliczeniem, bo przewodniczący Suwerennej Polski jest wysoko na tej liście.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński powinien być wyeliminowany. Dzieli Polaków na dobrych i złych, sieje nienawiść wśród ludzi, dąży do władzy, łamiąc wszystkie zasady” – to napisał członek Platformy Ryszard Cyba w liście, który miał ze sobą, gdy mordował działacza PiS. Teraz znów Donald Tusk ogłasza zemstę. Siewca nienawiści żąda kolejnych ofiar? – czytamy.

Internauci w mocnych słowach odpisali ministrowi. – Boisz się rozliczeń? – pytają – Tusk nie pisał niczego o zemście – zwracają uwagę. – Nikt nie będzie wam pobłażał – pisze użytkowniczka TwitteraX. – Panie Ziobro, was już nie ma! – czytamy w komentarzach.

Bartosz Wiciński

Polityką zainteresowałem się w momencie wybuchu afery Rywina. 12 lat temu założyłem bloga politycznego na prawicowej platformie Salon24.pl. Popełniłem tam ponad 400 wpisów i toczyłem pierwsze potyczki słowne z całą rzeszą wyborców PiS. Jak to w życiu blogera bywa, raz wychodziły lepsze teksty, a raz gorsze. Salon24.pl to była dobra szkoła. W CrowdMedia.pl zaczynałem od pisania własnych artykułów o polityce. Teraz zajmuje się głównie opisywaniem newsów, czego musiałem się sam nauczyć. Z wykształcenia jestem księgowym, ale nigdy do żadnej kratki nie wpisałem ani jednej cyferki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *