TAK Kurska żegnała się ze współpracownikami w TVP. Obecny prezes będzie wściekły

Joanna Kurska odchodzi z TVP. Żona byłego prezesa telewizji publicznej już pożegnała się ze współpracownikami. – Obecna TVP to już nie jest miejsce dla mnie – miała powiedzieć Kurska.

Kurska odchodzi

Zapowiadało się na to już od pewnego czasu. Joanna Kurska odejdzie z TVP zalewie cztery miesiące po zatrudnieniu na stanowisku szefowej programu „Pytanie na śniadanie”. Wygląda na to, że spór między żoną byłego prezesa telewizji publicznej, a nowymi władzami stacji, był zbyt silny, by go zażegnać.

Już wcześniej media informowały, że niektóre decyzje Kurskiej nie podobały się nowemu szefowi Mateuszowi Matyszkowiczowi.

Joanna Kurska sama zrezygnowała z pełnienia obowiązków, choć było to zapewne tylko uprzedzenie zwolnienia. Portal Jastrząbpost.pl dotarł do pożegnalnego maila, którego wysłała swoim współpracownikom.

Kochani, W czwartek jestem ostatni dzień w pracy, zapraszam na pożegnanie po programie, chciałabym Was uściskać. To był wspaniały czas! Dziękuję i do zobaczenia – tak ma brzmieć treść wiadomości, która trafiła na skrzynki współpracowników Kurskiej.

Choć odejście Kurskiej z TVP było kwestią czasu, to pikanterii całej sytuacji dodaje fakt, że rezygnacja zbiega się w czasie z „tęczową aferą” podczas Sylwestra Marzeń. Zespół Black Eyed Peas wystąpił na imprezie TVP w tęczowych opaskach. Wywołało to oburzenie polityków Solidarnej Polski. Janusz Kowalski grzmiał o „homopropagandzie za 1 milion dolarów”. Stwierdził też, że „promowanie agendy LGBT” byłoby w TVP „nie do pomyślenia za czasów Kurskiego”.

Koniec epoki

Źródła portalu WP donoszą, że podobne zdanie miała Joanna Kurska.

Ciąg dalszy na następnej stronie »
Avatar photo
Dominik Kwaśnik

Z portalem Crowdmedia.pl związany jestem od 2020 roku jako autor artykułów i wydawca. Współpracowałem także z portalem Wiadomo.co, gdzie budowałem dział sportowy, tworząc newsy, reportaże i felietony o tematyce sportowej. W 2019 roku pracowałem też w grupie Iberion, gdzie tworzył artykuły newsowe. W przeszłości współtwórca i autor tekstów (recenzje, wywiady, artykuły specjalistyczne) dla bloga literacko kulturalnego Bookznami.pl. Mam też doświadczenie jako reporter radiowy z praktyk w internetowym Radiu WWW, dla którego przygotowywałem relacje z wydarzeń kulturalnych.

Z wykształcenia – polonista i filmoznawca, absolwent warszawskiego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Uczęszczał do Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie. Przedsiębiorca, od blisko 10 lat prowadzący firmę zajmującą się różnego rodzaju pracami graficznymi - od przygotowywania kreacji reklamowych po skład książek. Po godzinach – współtwórca vloga o tematyce piłkarskiej „Zielony Stolik”, gdzie odpowiadam też za montaż wideo. Miłośnik dobrej książki, dobrego filmu i dobrego meczu, pasjonat historii i podróży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *