Światowe media piszą o decyzji Melanie C i… cytują Andrzeja Dudę. Przykro to czytać

Wycofanie się Mel C z koncertu organizowanym przez TVP nie umknęło światowym mediom. Decyzja Brytyjki spotkała się ze zrozumieniem.

Melanie C nie chce na Sylwestra do TVP

Mel C, była wokalistka Spice Girls, miała być jedną z gwiazd tegorocznego „Sylwestra Marzeń” z TVP. Ale nie będzie. Brytyjka w poniedziałek wydała oświadczenie, w którym wyjaśniła swoją zaskakującą decyzję.

– W związku z informacjami, na które zwrócono moją uwagę, a które stoją w sprzeczności z moimi poglądami na temat popieranych przeze mnie grup społecznych, obawiam się, że nie będę mogła wystąpić w Polsce w noc sylwestrową – napisała Melanie C w mediach społecznościowych.

Choć była członkini Spice Girls nie napisała nic więcej, światowe media komentują jej decyzję, wskazując na problemy osób LGBT w Polsce. Melanie C, jak przypominają, znana jest jako zadeklarowana obrończyni praw tych osób.

Światowe media o decyzji Mel C

Decyzja Mel C została „doceniona przez społeczność LGBT i jej sojuszników” – pisze BBC. „Wrogość wobec praw osób LGBT stała się w ostatnich latach przedmiotem sporu w Polsce, w której konserwatywni politycy, również z partii rządzącej, biorą tę społeczność na celownik” – ocenia BBC. Jakby tego było mało Brytyjczycy przypomnieli słowa Andrzeja Dudy, który porównał LGBT do komunistycznej ideologii.

Z kolei „The Guardian” zauważył, że chociaż seks osób tej samej płci nie jest w Polsce karany od 1932 roku, „małżeństwa osób tej samej płci i związki cywilne nie są uznawane, adopcja dla par tej samej płci jest nielegalna, a do prawnie uznanej korekty płci konieczne jest przeprowadzenie operacji”. Dodatkowo, jak pisze „Guardian”, Polska pod względem praw osób LGBTQ+ zajmuje ostatnie miejsce wśród krajów Unii Europejskiej, jak wynika z raportu Międzynarodowego Stowarzyszenia Lesbijek i Gejów – czytamy.

„W ostatnich latach naród, w którym przeważają katolicy, zwrócił na siebie uwagę mediów ustanowieniem tak zwanych 'stref wolnych od LGBT’, które mają na celu ograniczenie swobód osobistych” – przypomniano w amerykańskim „The Hollywood Reporter”.

Melanie C pojawi się w sylwestrowym show brytyjskiej stacji BBC. Zaśpiewa u boku innych gwiazd, m.in. Sigrid i Justina Hawkinsa. Koncert nie będzie jednak transmitowany na żywo, co z pewnością stanowi pewną wadę imprezy. Został nagrany jakiś czas temu. Całość będzie można obejrzeć w nocy z 31 grudnia 2022 roku na 1 stycznia 2023 roku i ten sposób sposób przywitać Nowy Rok.

Źródło: TVN24.PL

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *