Spięcie w koalicji. TEN plan Tuska nie spodobał się Hołowni, zaskakujący komentarz marszałka. „Polacy nie potrzebują…”

Donald Tusk chce reaktywować komisję badającą rosyjskie wpływy na rząd Zjednoczonej Prawicy. Szymon Hołownia ma inne zdanie na ten temat.

Premier Donald Tusk zapowiedział reaktywację komisji badającej rosyjskie wpływy w Polsce. To pokłosie ucieczki Tomasza Szmydta na Białoruś. Szef rządu chce, by komisja zbadała białoruskie i rosyjskie wpływy na 8 lat rządów Zjednoczonej Prawicy.

Marszałek Sejmu Szymon Hołownia sceptycznie odniósł się do pomysłu premiera.

Kolejna antyrosyjska komisja to zły pomysł. Od ścigania szpiegów są służby, nie komisje sejmowe. Sprawa Szmydta to robota dla kontrwywiadu. Polacy nie potrzebują kolejnego kłótliwego politycznego teatru: potrzebują skutecznych służb i posłów, którzy skupią się na tworzeniu dobrego prawa – napisał lider Polski 2050.

Najbardziej to Polacy i Polki nie potrzebują publicznych kłótni w koalicji i podważania decyzji premiera w takiej formie. Napisałabym czego jeszcze nie potrzebują w waszym wykonaniu, ale szanuję tak premiera jak i zawartą między nami koalicję dla dobra Polski. Odpowiedzialność! – odpowiedziała mu posłanka KO Magdalena Filiks.

Nie ma sensu się szarpać o komisję ds. ruskich wpływów. Na 3 tygodnie przed wyborami PL2050 i Lewica nie poprą ślepo każdego pomysłu Tuska. To będą 3 takie wybory w których muszą się czymś odróżnić. Przed samorządowymi to była składka zdrowotna. Po wyborach można wrócić z tematem – skomentował Bartosz Wiciński.

Po wyborach samorządowych Koalicja Obywatelska zdiagnozowała, że przyczyną niskiej frekwencji były wewnątrzkoalicyjne awantury. Największe emocje rozkręcono wokół aborcji. Warto z tego wyciągnąć wnioski i wyciszyć do eurowyborów sprawę komisji ds. rosyjskich wpływów.

Tusk negocjuje z Dudą

W ubiegłym tygodniu premier Donald Tusk zapowiedział z sejmowej trybuny, że bierze poważnie pod uwagę reaktywację komisji badającej rosyjskie wpływy w Polsce.

Chcę was poinformować, że służby zbadają tę sprawę bardzo precyzyjnie. Wpływy rosyjskie i białoruskie na rządy Zjednoczonej Prawicy. One nie podlegają dyskusji, tylko kwestia ich skali – zwrócił się w Sejmie do polityków PiS.

W tej sprawie szef rządu będzie się musiał dogadać z prezydentem. Pisaliśmy o tym tutaj.

Źródło: Media

Bartosz Wiciński

Polityką zainteresowałem się w momencie wybuchu afery Rywina. 12 lat temu założyłem bloga politycznego na prawicowej platformie Salon24.pl. Popełniłem tam ponad 400 wpisów i toczyłem pierwsze potyczki słowne z całą rzeszą wyborców PiS. Jak to w życiu blogera bywa, raz wychodziły lepsze teksty, a raz gorsze. Salon24.pl to była dobra szkoła. W CrowdMedia.pl zaczynałem od pisania własnych artykułów o polityce. Teraz zajmuje się głównie opisywaniem newsów, czego musiałem się sam nauczyć. Z wykształcenia jestem księgowym, ale nigdy do żadnej kratki nie wpisałem ani jednej cyferki.

1 Odpowiedzi na Spięcie w koalicji. TEN plan Tuska nie spodobał się Hołowni, zaskakujący komentarz marszałka. „Polacy nie potrzebują…”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *