To się Nowogrodzkiej nie spodoba! W TEJ sprawie Tusk będzie współpracował z Dudą. „Projekt zostanie przedstawiony”

Komisja badająca rosyjskie wpływy to dla Donalda Tuska priorytet. W tej sprawie będzie musiał się dogadać z Andrzejem Dudą.

Premier Donald Tusk zapowiedział reaktywację komisji badającej rosyjskie wpływy w Polsce. To pokłosie ucieczki Tomasza Szmydta na Białoruś. Szef rządu chce, by komisja zbadała białoruskie i rosyjskie wpływy na 8 lat rządów Zjednoczonej Prawicy.

Premier nie pozostawił żadnego pola na domysły, mówiąc, że Zjednoczona Prawica była pod wpływem wschodnich służb, a nawet z nimi współpracowała.

Chcę was poinformować, że służby zbadają tę sprawę bardzo precyzyjnie. Wpływy rosyjskie i białoruskie na rządy Zjednoczonej Prawicy. One nie podlegają dyskusji, tylko kwestia ich skali – zwrócił się w Sejmie do polityków PiS.

Jak informował Onet.pl, Donald Tusk nie odpuści Jarosławowi Kaczyńskiemu tego tematu.

Gdyby część wyborców PiS przynajmniej zaczęła się zastanawiać, czy te oskarżenia mogą mieć sens, byłby to bolesny cios dla Kaczyńskiego – mówił jeden z polityków PO. Pisaliśmy o tym tutaj.

Deal z Dudą

Z kolei Wirtualna Polska podaje, że Donaldowi Tuskowi zależy na pełnej współpracy z prezydentem Andrzejem Dudą.

Ustawa zostanie przygotowana tak, by zminimalizować wątpliwości Andrzeja Dudy. Wstępny projekt zostanie przedstawiony szefowi Biura Bezpieczeństwa Narodowego Jackowi Siewierze, który zasiada w Kolegium ds. Służb Specjalnych – mówi rozmówca portalu.

Koncepcja komisji ma zakładać badanie PiS-owskich rządów wzdłuż i wszerz.

Premierowi zależy mu, żeby komisja nie była kojarzona politycznie, żeby badała różne aspekty wpływów rosyjskich i białoruskich w Polsce, nie tylko w polityce. Ale też w wymiarze sprawiedliwości i innych sferach publicznych, w jak najszerszym zakresie, szczególnie w administracji państwowej – mówi polityk PO. – Sprawa sędziego wstrząsnęła Donaldem Tuskiem. Dlatego komisja musi powstać jak najszybciej – dodaje.

Przedstawiciel Prezydenta na posiedzeniu Kolegium zadeklarował gotowość współpracy na rzecz wyjaśnienia kwestii wpływów wschodnich służb w Polsce. Będą wnioski do prokuratury – poinformował Donald Tusk.

O dogranie szczegółów ma zadbać Adam Bodnar i Tomasz Siemoniak. Powołanie komisji to kwestia kilku tygodni.

Źródło: WP.pl

Bartosz Wiciński

Polityką zainteresowałem się w momencie wybuchu afery Rywina. 12 lat temu założyłem bloga politycznego na prawicowej platformie Salon24.pl. Popełniłem tam ponad 400 wpisów i toczyłem pierwsze potyczki słowne z całą rzeszą wyborców PiS. Jak to w życiu blogera bywa, raz wychodziły lepsze teksty, a raz gorsze. Salon24.pl to była dobra szkoła. W CrowdMedia.pl zaczynałem od pisania własnych artykułów o polityce. Teraz zajmuje się głównie opisywaniem newsów, czego musiałem się sam nauczyć. Z wykształcenia jestem księgowym, ale nigdy do żadnej kratki nie wpisałem ani jednej cyferki.

1 Odpowiedzi na To się Nowogrodzkiej nie spodoba! W TEJ sprawie Tusk będzie współpracował z Dudą. „Projekt zostanie przedstawiony”

  1. Jack pisze:

    Świetna wiadomość niech prawda wyjdzie na jaw…. może popierający pisowcow przejrzą na oczy i nie będą wierzyć w bzdury opowiadane przez jarusia i jego trzodę chlewną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *