Sejmowe jaja w wykonaniu Januszów! TE gesty Korwina-Mikke do Kowalskiego przejdą do historii [WIDEO]

Janusz Kowalski krzyczał i bił brawo, a Janusz Korwin-Mikke płakał ze śmiechu i stroił głupie miny. Oficjalnie: nasz Sejm to kabaret na żywo.

To, co w środę wydarzyło się w Sejmie podczas debaty na temat ostatnich działań Przemysława Czarnka przejdzie do historii. Wszystko za sprawą Janusza Kowalskiego, który wpadł na mównicę i dał taki „popis”, że polskie kabarety mogą się schować. Polityk Solidarnej Polski był dosłownie w ekstazie.

Ale Janusz Korwin-Mikke i jego salwy śmiechu też zostaną na długo zapamiętane.

Sejmowe jaja w wykonaniu Kowalskiego

– Czemu się drzecie opozycjo, panie Borysie Budka w rajtuzkach? Nie podoba wam się minister Czarnek, minister Ziobro? Zapytajcie się, co się dzieje w Warszawie: afera ze śmieciami – krzyczał polityk z mównicy sejmowej. – Jesteśmy dumni z naszych ministrów. Szanowni panowie, pokażmy, teraz, wstańmy, jak jesteśmy dumni z naszych ministrów! zawołał do swoich kolegów z obozu władzy i zaczął ekspresyjnie klaskać.

– Brawo minister Czarnek! Brawo! Wstajemy! wołał jak w ekstazie Kowalski. – Nigdy nie dojdziecie do władzy! – krzyczał w stronę opozycji. – Krzyczcie sobie! Rozliczymy was. Rozliczymy Trzaskowskiego. I co się Nitras śmiejesz? Śmiej się! Brawo minister Czarnek! – wołał dalej ekstatycznie przy akompaniamencie oklasków swoich koleżanek i kolegów ze Zjednoczonej Prawicy.

Neo-Nówka żartuje, Korwin-Mikke umiera ze śmiechu

Z tymi kabaretami, o których wspomnieliśmy to wcale nie jest tak do końca żart. Na występ Kowalskiego zareagowała Neo-Nówka. – Janusz nie chciałbyś tak 15 minut przed naszym występem rozgrzać publiczność. Takie coś typu – wstajemy, bijemy brawo i kilka ciepłych słów i potem wchodzimy my? – napisali na Twitterze kabareciarze.

Ale jeżeli myślicie, że tylko Neo-Nówka dobrze bawiła się na występie Kowalskiego to jesteście w błędzie. Kamery wyłapały zachowanie Janusza Korwin-Mikkego, który płakał ze śmiechu oglądając i słuchając posła Solidarnej Polski. Korwin-Mikke rechotał jak na najlepszej komedii, a pod koniec przemowy Kowalskiego zaczął stroić głupie miny.

Na jeszcze innym zdjęciu ze środowych obrad uchwycono reakcję rzecznika rządu Piotra Muellera, który również zareagował śmiechem na wystąpienie posła Solidarnej Polski.

Źródło: wp.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *