Polscy kibice zrobili TO pod rosyjską ambasadą w Berlinie! Nagranie podbija sieć, kremlowscy dziennikarze są wściekli. „Wulgarne gesty”

Polscy kibice idący na mecz z Austrią mijali ambasadę Rosji w Berlinie. Fani Biało-Czerwonych nie mogli zmarnować takiej okazji.

To znowu się stało, Polacy to znowu się stało

Euro 2024 już jest dla nas przykrą historią. Reprezentacja Polski po porażce 1:3 z Austrią odpadła z mistrzostw Europy i wraca do domu. Tradycji stało się zadość – po meczu otwarcia, mieliśmy mecz o wszystko, a przed nami już tylko mecz o honor.

We wtorek Biało-Czerwoni zagrają z reprezentacją Francji. Chyba nie musimy tłumaczyć, jak może skończyć się i to spotkanie. Piłkarze się tłumaczą, selekcjoner Michał Probierz zapowiada, że to dopiero początek jego projektu, a polscy kibice mogą tylko zapłakać na stanem polskiej piłki. Znowu były wielkie nadzieje, a skończyło się wstydem, bólem i kompromitacją. Tylko Wojtka Szczęsnego żal.

Co ciekawe, po piątkowym meczu nie mniej niż o samym spotkaniu, mówi się o polskich kibicach. Wszystko przez przemarsz fanów w biało-czerwonych barwach przez Berlin, którzy kilkutysięczną grupą zmierzali na stadion. Traf chciał, że po drodze natrafili na ambasadę rosyjską. To nie mogło się inaczej skończyć – kibice zaintonowali wulgarne przyśpiewki na temat Władimira Putina i Rosji.

Śpiewy i gesty pod ambasadą Rosji

Filmy z przyśpiewkami trafiły do sieci i są szeroko komentowane na całym świecie. Również w Rosji. – Tysiące polskich kibiców maszerowało na stadion Olympiastadion, używając obraźliwego języka i wykonując wulgarne gesty w stronę rosyjskich dyplomatów – napisał serwis Onsmedia.ru, a wtórował mu Vprognoze.ru, który grzmiał, że zachowanie Polaków było oburzające.

Sprawę przyśpiewek spod rosyjskiej ambasady podchwyciły też ukraińskie media. Portal 24tv.ua zacytował przyśpiewkę fanów „ruska ku…a” i dodał, że kibice śpiewali w rytm bębnów. – Nazwa mówi sama za siebie – podsumowali dziennikarze. – Kibice reprezentacji Polski nie marnują czasu podczas pobytu w Niemczech i zorganizowali potężny występ – napisał Football24.ua.

Przypomnijmy – na Euro 2024 nie ma Rosji. Ta została ukarana przez władze UEFA i FIFA w związku z agresją na Ukrainę. Reprezentacja tego kraju nie mogła uczestniczyć w eliminacjach i tym samym nie znalazła się na mistrzostwach Europy.

Źródło: Sport.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *